Výborný zelerový šalát s jogurtom, recept plný vitamínov. Pripravte si zdravý šalát zo zeleru podľa nášho receptu. Zeler je plný vitamínov, už v Ríme ho považovali za jedno z najsilnejších afrodiziák.

Zelerový šalát s jogurtom

Nepatrím medzi domáce panie, ktoré poctivo v obchode vyhľadávajú tie najzdravšie potraviny. Normálne máme doma aj majonézu a aj o polnoci sa najeme oravskej slaniny, ak je v chladničke a máme na ňu chuť.

Varím z toho, čo je doma. Som celiatička, takže vlastne varím z toho, čo ma nezabije, teda bezlepkovo. Za posledných 10 rokov som sa toľko načítala označenia potravín, či neobsahujú lepok, že som jednoducho potrebovala vypnúť a aspoň mesiac doma nič neriešiť ohľadom mojej dietetickej stravy.

A tak som si bezlepkovú stravu nechala dovážať domov aspoň na čas. Vďaka tomu som zistila, ako chutia doteraz pre mňa neskombinovateľné potraviny. Vyskúšajte aj klasický recept na vajíčkový šalát, alebo recept na uhorkový šalát so smotanou.

Vybrali sme pre vás aj recept na fantastický vrstvený šalát s rybou a cviklou, úspech zaručený

 

 

Ako pripraviť zelerový šalát?

Mnohé porcie bol naozaj jeden kulinársky zážitok. A tak vlastne vďaka dovážanej službe jedla vznikol aj tento šalát, ktorý okrem toho, že je mimoriadne chutný, je aj rýchly. A rýchlosť sa v našej ešte rýchlejšej rodine naozaj oceňuje. Nikdy som si nemyslela, že sa zamilujem okrem môjho manžela aj do stonkového zeleru. Nikdy.

Zelerový šalát s jogurtom  - ingrediencie

  • 2 stonky zeleru
  • 2 jablká
  • 200g gréckeho bieleho jogurtu// tvarohu
  • 3 PL lupienkov mandlí
  • 3PL medu
  • šťava z ½ citróna

 

 

Zelerový šalát s jogurtom, recept plný vitamínov. Foto - Lucia Tomečková

 

Zelerový šalát s jogurtom - postup receptu

  1. Zeler a jablká som nastrúhala na ručnom strúhadle a pridala všetky potrebné ostatné suroviny. Dobre zamiešala a hotovo.
  2. Asi je dobré nechať šalát aj odstáť, aby sa jednotlivé chute spojili a pekne zapadli do seba, ale u nás doma sme sa do tohto štádia ešte nedopracovali. Vlastne sa do chladničky zelerový šalát ani nikdy nedostal a išiel rovno do žalúdka.

Zelerový šalát s jogurtom - rada

  • Minule som si tento šalát robila aj s tvarohom. Bol ešte dokonalejší, aj keď vynikajúci je aj s jogurtom. Chutí aj na chlebe. Zeleru sa hovorí aj prírodný liečiteľ. Vraj pôsobí proti hlienom, zápche a aj baktériám. Tiež je mimoriadne bohatý na vitamín A, B,E a K.
  • Okrem toho ho starí Rimania zaradili medzi najsilnejšia afrodiziaká na svete. Som rada, že chutí aj manželovi.

Dobrú chuť! 💥

Vyskúšajte aj recept na výborný ryžový šalát na studeno s ananásom, skvelý RECEPT 🍍