Výborný zelerový šalát s jogurtom, recept plný vitamínov. Pripravte si zdravý šalát zo zeleru podľa nášho receptu. Zeler je plný vitamínov, už v Ríme ho považovali za jedno z najsilnejších afrodiziák.

Zelerový šalát s jogurtom - fotorecept kliknite

Nepatrím medzi domáce panie, ktoré poctivo v obchode vyhľadávajú tie najzdravšie potraviny. Normálne máme doma aj majonézu a aj o polnoci sa najeme oravskej slaniny, ak je v chladničke a máme na ňu chuť.

Varím z toho, čo je doma. Som celiatička, takže vlastne varím z toho, čo ma nezabije, teda bezlepkovo. Za posledných 10 rokov som sa toľko načítala označenia potravín, či neobsahujú lepok, že som jednoducho potrebovala vypnúť a aspoň mesiac doma nič neriešiť ohľadom mojej dietetickej stravy.

A tak som si bezlepkovú stravu nechala dovážať domov aspoň na čas. Vďaka tomu som zistila, ako chutia doteraz pre mňa neskombinovateľné potraviny. 💥

Vybrali sme pre vás aj recept na fantastický vrstvený šalát s rybou a cviklou, úspech zaručený

 

 

Ako pripraviť zelerový šalát?

Mnohé porcie bol naozaj jeden kulinársky zážitok. A tak vlastne vďaka dovážanej službe jedla vznikol aj tento šalát, ktorý okrem toho, že je mimoriadne chutný, je aj rýchly. A rýchlosť sa v našej ešte rýchlejšej rodine naozaj oceňuje. Nikdy som si nemyslela, že sa zamilujem okrem môjho manžela aj do stonkového zeleru. Nikdy.

Zelerový šalát s jogurtom  - ingrediencie

  • 2 stonky zeleru
  • 2 jablká
  • 200g gréckeho bieleho jogurtu// tvarohu
  • 3 PL lupienkov mandlí
  • 3PL medu
  • šťava z ½ citróna

 

 

Zelerový šalát s jogurtom, recept plný vitamínov. Foto - Lucia Tomečková

 

Zelerový šalát s jogurtom - postup receptu

  1. Zeler a jablká som nastrúhala na ručnom strúhadle a pridala všetky potrebné ostatné suroviny. Dobre zamiešala a hotovo.
  2. Asi je dobré nechať šalát aj odstáť, aby sa jednotlivé chute spojili a pekne zapadli do seba, ale u nás doma sme sa do tohto štádia ešte nedopracovali. Vlastne sa do chladničky zelerový šalát ani nikdy nedostal a išiel rovno do žalúdka.

Zelerový šalát s jogurtom - rada

  • Minule som si tento šalát robila aj s tvarohom. Bol ešte dokonalejší, aj keď vynikajúci je aj s jogurtom. Chutí aj na chlebe. Zeleru sa hovorí aj prírodný liečiteľ. Vraj pôsobí proti hlienom, zápche a aj baktériám. Tiež je mimoriadne bohatý na vitamín A, B,E a K.
  • Okrem toho ho starí Rimania zaradili medzi najsilnejšia afrodiziaká na svete. Som rada, že chutí aj manželovi.

Dobrú chuť! 💥

Vyskúšajte aj recept na výborný ryžový šalát na studeno s ananásom, skvelý RECEPT 🍍