Najlepšie bezlepkové RECEPTY. Jedlá bez lepku, sladkosti, pečivo

Bezlepkové recepty z kuchyne portálu Ženy v meste. Recepty bez lepku na skvelé sladkosti, pečivo a ďalšie skvelé potraviny a jedlá.

Najlepšie bezlepkové recepty. Jedlá bez lepku, sladkosti, pečivo

Celiakia je autoimunitné ochorenie na lepok, ktoré sa  môže objaviť u ľudí všetkých vekových kategórií. Jedinou možnosťou liečby je bezlepková diéta. Čo to vlastne znamená? Vylúčiť všetky potraviny obsahujúce lepok z jedálnička.

Kuchyňa portálu Ženy v meste myslí na celú rodinu. Pripravujeme pre vás tradičné slovenské recepty, ale aj tie zdravšie, fit recepty. Ako novinku sme pre vás zaradili rubriku - bezlepkové recepty.

Medzi našimi bezlepkovými receptami nájdete napríklad recept na výbornú krémovú zeleninovú polievku s cviklou, výborný losos na masle so zeleninovým pyré, alebo aj skvelú piškótovú roládu s tvarohom.

V poslednej dobe trpí práve týmto ochorením čoraz viac ľudí, čo je smutné, aj tých najmenších.

Jedlá bez lepku a bezlepkové recepty z kuchyne portálu Ženy v meste

Veľmi dobre si uvedomujeme, že prechod na bezlepkovú diétu je pre každú maminu veľmi náročný. Dôležitý je výber potravín, ktoré by neobsahovali lepok a potom samotná príprava. Predovšetkým deťom chceme dopriať nielen výborné polievky, nátierky, ale aj chutné hlavné jedlá, sladkosti a koláče. Nechceme ich obmedzovať,  prajeme si, aby mohli plnohodnotne maškrtiť ako ich kamaráti.

Práve naša kuchyňa má pre vás v ponuke mnoho obľúbených receptov, ktoré neobsahujú lepok a chutia ako tie s lepkom. S ich prípravou máme bohaté skúsenosti. Varte alebo pečte pre všetkých rovnako. Ušetríte si čas a nepomýlite sa. Samozrejme, nie je to možné pri všetkých pokrmoch. 

Pravidelne budeme pre vás pripravovať nové recepty, ktoré budú vhodné aj pri celiakii. Pre nás je dôležité, aby vám chutilo a boli ste zdraví. Veľmi si vážime, že naša kuchyňa sa práve vďaka vám, našim čitateľom, zaradila so svojimi receptami medzi tie najčítanejšie a najobľúbenejšie. Ďakujeme.

 

Najlepší zeleninový šalát, RECEPTY ako pripraviť zeleninový šalát

Najlepšia kapusta. RECEPTY ako pripraviť jedlá z kapusty

Najlepšie recepty pre deti - kliknite si