Najlepšie bezlepkové RECEPTY. Jedlá bez lepku, sladkosti, pečivo

Bezlepkové recepty z kuchyne portálu Ženy v meste. Recepty bez lepku na skvelé sladkosti, pečivo a ďalšie skvelé potraviny a jedlá.

Bezlepkové recepty z kuchyne portálu Ženy v meste. Recepty bez lepku na skvelé sladkosti, pečivo a ďalšie skvelé potraviny a jedlá.

Najlepšie bezlepkové recepty. Jedlá bez lepku, sladkosti, pečivo

Celiakia je autoimunitné ochorenie na lepok, ktoré sa  môže objaviť u ľudí všetkých vekových kategórií. Jedinou možnosťou liečby je bezlepková diéta. Čo to vlastne znamená? Vylúčiť všetky potraviny obsahujúce lepok z jedálnička.

Kuchyňa portálu Ženy v meste myslí na celú rodinu. Pripravujeme pre vás tradičné slovenské recepty, ale aj tie zdravšie, fit recepty. Ako novinku sme pre vás zaradili rubriku - bezlepkové recepty.

Medzi našimi bezlepkovými receptami nájdete napríklad recept na výbornú krémovú zeleninovú polievku s cviklou, výborný losos na masle so zeleninovým pyré, alebo aj skvelú piškótovú roládu s tvarohom.

V poslednej dobe trpí práve týmto ochorením čoraz viac ľudí, čo je smutné, aj tých najmenších.

Veľmi dobre si uvedomujeme, že prechod na bezlepkovú diétu je pre každú maminu veľmi náročný. Dôležitý je výber potravín, ktoré by neobsahovali lepok a potom samotná príprava. Predovšetkým deťom chceme dopriať nielen výborné polievky, nátierky, ale aj chutné hlavné jedlá, sladkosti a koláče. Nechceme ich obmedzovať,  prajeme si, aby mohli plnohodnotne maškrtiť ako ich kamaráti.

Práve naša kuchyňa má pre vás v ponuke mnoho obľúbených receptov, ktoré neobsahujú lepok a chutia ako tie s lepkom. S ich prípravou máme bohaté skúsenosti. Varte alebo pečte pre všetkých rovnako. Ušetríte si čas a nepomýlite sa. Samozrejme, nie je to možné pri všetkých pokrmoch. 

Pravidelne budeme pre vás pripravovať nové recepty, ktoré budú vhodné aj pri celiakii. Pre nás je dôležité, aby vám chutilo a boli ste zdraví. Veľmi si vážime, že naša kuchyňa sa práve vďaka vám, našim čitateľom, zaradila so svojimi receptami medzi tie najčítanejšie a najobľúbenejšie. Ďakujeme.

 

Najlepší zeleninový šalát, RECEPTY ako pripraviť zeleninový šalát

Najlepšia kapusta. RECEPTY ako pripraviť jedlá z kapusty

Najlepšie recepty pre deti - kliknite si

Najlepšie tradičné recepty z kuchyne webu Ženy v meste

Skvelé lacné RECEPTY s obrázkami na jedlá aj pred výplatou