Moravskosliezsky kraj sa v rámci oživenia cestovného ruchu rozhodol predĺžiť tohtoročnú turistickú sezónu. V priebehu septembra a októbra 2020 tak ktokoľvek, kto zavíta do regiónu, dostane možnosť navštíviť výber tých najatraktívnejších miest úplne zadarmo.

Beskydy a Jeseníky

Ak chcete zblízka spoznať Beskydy či Jeseníky, ochutnať špeciality miestnej kuchyne, navštíviť unikátne miesta pripomínajúce výraznú technickú a remeselnú vyspelosť severnej Moravy a Sliezska alebo si proste len predĺžiť leto a ušetriť pritom za vstupné, nemali by ste u nás v septembri a októbri chýbať!

Praded.  Foto - archív Moravian-Silesian Tourism

Atrakcie zadarmo

Vstupy zadarmo ponúknu možnosť úplne zdarma navštíviť niekoľko desiatok atraktivít naprieč Moravskosliezskym krajom. Tešiť sa môžete na prehliadky najrôznejších múzeí, hradov a zámkov, galérií a mnohých ďalších zaujímavých miest.

V septembri a októbri budete mať šancu pozrieť si zadarmo napríklad Hrad Hukvaldy, Hrad Sovinec, Zámok Bruntál, navštíviť Archeopark v Chotěbuzi či Múzeum Šípka, nasať atmosféru Kosárny v Karloviciach a mnoho ďalšieho.

Kompletný zoznam zapojených top atraktivít nájdete na www.vstupyzdarma.cz


Množstvo inšpirácií na výlety do Česka sa nachádza na www.kudyznudy.cz