Nájdite si čas a najskôr si zistite, aké sprchové batérie sa vyrábajú. Na začiatku môžete mať jasnú predstavu, to však neznamená, že na konci výberu budete mať takú istú. Poďte sa s nami porozhliadať, aké možnosť ponúka trh.

Precízne vyrobená kartuša je základ

Najdôležitejšou súčasťou každej batérie – teda aj sprchovej – je kartuša. Je to mechanizmus, ktorý slúži na miešanie studenej a teplej vody. Vyberajte si preto z batérií, ktoré majú keramickú kartušu. Dajte pozor, aby bola kvalitná a precízne zhotovená. Jedine tak vám batéria vydrží a jej páka nezatuhne ani sa nerozkýve.

Nerobte kompromisy v kvalite

Chcete, aby vám sprchová batéria dlho vydržala? Nerobte kompromisy v kvalite a stavte na skúsenosti miliónov zákazníkov pred vami. Na trhu je mnoho renomovaných značiek, ktoré sa špecializujú na vodovodné batérie. Sú precízne vyrobené a vybavené viacerými unikátnymi technológiami – napríklad na úsporu vody a energie, a tak s nimi znížite spotrebu vody až o 50 %.

Vedeli ste, že keď doma vymeníte vodovodné batérie za úsporné, ušetríte stovky eur mesačne?

Batérie vyberajte vždy z rovnakej série

Pri výbere sprchovej batérie tiež platí jednoduché pravidlo dizajnu – vyberajte ju vždy z rovnakej série a od rovnakého výrobcu ako ostatné vodovodné batérie v kúpeľni, aby sa k sebe hodili. Priblížte sa štýlu, do ktorého kúpeľňu ladíte – prihliadnite napríklad na tvar umývadla, vane a zrkadla, na farbu obkladov a typ sprchového kúta.

Pusťte do kúpeľne farby

Farby patria do kúpeľne. Dávno už neplatí, že kúpeľni dominuje chróm. Je síce stále najpredávanejším a najobľúbenejším variantom, ale nie je jediný. Máte možnosť vybrať si vodovodné batérie v mnohých zaujímavých farebných verziách – napríklad v žiarivej zlatej, hrejivej medenej alebo napríklad temnej grafitovej.

Tieto batérie sú lakované technológiou PVD – tenkou, avšak tvrdou vrstvou kovu a keramiky. PVD má vynikajúce mechanické vlastnosti, trikrát vyššiu tvrdosť než chróm a desaťkrát vyššiu odolnosť voči korózii a poškriabaniu.

Nebojte sa preto experimentovať a kráčajte s dobou. Chrómu už začína zvoniť hrana.