Vynikajúca syrová nátierka z tvrdého syra. Rýchly recept na skvelú nátierku z dielne kuchyne portálu Ženy v meste, ktorú sa oplatí vyskúšať. Pochutí si celá rodina.

Vynikajúca syrová nátierka z tvrdého syra - fotorecept kliknite

Chutná nátierka je výborná nielen na raňajky, hodí sa aj na večeru. Vynikajúcu nátierku zo strúhaného syra stačí natrieť na chlebík alebo pečivo, pridať kopec čerstvej zeleniny. Výbornú pochúťku máte za pár minút na stole, prekvapte svoju polovičku. Dobrú chuť so značkou Ženy v meste.

Každý deň pre vás pripravujeme mnoho skvelých receptov. V našej ponuke nájdete recepty na úžasné nátierky, chutné polievky,  jedlá z mäsa, ale aj bezmäsité pochúťky, prílohy, veľa receptov na tradičné a moderné koláče, jednoduché postupy ako upiecť aj takú tortu pre oslávenca.

Nech sa páči, nechajte sa inšpirovať. Recepty so značkou Ženy v meste, ktoré sa tešia veľkej obľube.  

Odporúčame recept na fantastickú cviklovú nátierku plnú vitamínov

Vynikajúca syrová nátierka z tvrdého syra

  • Čas prípravy: 5 minút
  • Počet porcií: 4

 

 

Syrová nátierka z tvrdého syra - ingrediencie

  • 200 g smotanová nátierka (nátierkové maslo, môže byť aj žervé, Lučina)
  • veľká hrsť strúhaného syra (môže byť údený syr, eidam, gouda, mozzarella alebo Niva)
  • hrsť byliniek podľa chuti nakrájanej nadrobno (pažítka, petržlenová vňať, kôpor, môže byť ja medvedí cesnak) doplníme si vitamín C
  • 2 polievkové lyžice bieleho jogurtu alebo kyslej smotany (aj viac, na zjemnenie)
  • na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie, mletá červená paprika (môže byť aj pálivá), kurkuma (výborná na kĺby)

 

 

Vynikajúca nátierka zo strúhaného syra. Foto - Nela

 

 

Vynikajúca syrová nátierka z tvrdého syra - postup receptu

  1. Príprava našej lahodnej nátierky zo strúhaného syra je rýchla, úplne jednoduchá. Do misky dáme smotanovú nátierku, v našom prípade nastrúhaný údený syr a čerstvú pažítku.
  2. Všeko spolu dobre premiešame, môžeme zjemniť bielym jogurtom alebo kyslou smotanou. Dochutíme soľou, mletým čiernym korením, mletou paprikou a zdravou kurkumou.

Tip na záver: Našu vynikajúcu nátierku zo strúhaného syra si môžete pripraviť z akéhokoľvek obľúbeného syra. Môže to byť syr údený, nízkotučný, ale aj syr Niva. Keď zvolíme na prípravu nátierok a pomazánok smotanovú nátierku, jej výhodou je, že s ňou môžeme pracovať ihneď, pretože je krémová a lahodná.

Dobrú nátierkovú chuť.

Inšpirujte sa receptom skvelá a zdravá bryndzová pomazánka