Keď speváčka Adele zverejnila na instagrame v deň svojich narodenín fotografiu, na ktorej je o takmer štyridsať kilogramov ľahšia, svet jasal. Dvanásť a pol milióna srdiečok je dôkazom, že takúto ju ľudia chceli skutočne vidieť. Krásnu, úspešnú a štíhlu.

Adele a zdravší život

Adele nezdieľala s fanúšikmi svoju cestu k chudnutiu, pretože, ako neskôr poznamenala v rozhovore pre britský Vogue, je to jej telo a nikoho do toho nič nie je. Celý svet riešil, akú držala diétu, koľko jedla kalórií denne, čo pila a koľko cvičila. Podľa jej vlastných slov začala cvičiť štyrikát denne, začala sa venovať viac sebe, pretože si prechádzala ťažkým obdobím a dlhé roky uprednostňovala všetko ostatné.

Hovorí, že rozumie tomu, že tento spôsob života si nemôže dovoliť hocikto, ale ona mala to šťastie, že si ho dovoliť mohla. Presťahovala sa spolu so synom do slnečnej Kalifornie, kde je cvičenie súčasťou dennej rutiny takmer každého. Začala zdravšie žiť a trénovať naozaj intenzívne, sama hovorí, že si z cvičenia vytvorila istú závislosť, pomáhalo jej to prežiť.

Adele šesť rokov nevydala žiaden album, ani neposkytla žiadne interview. Tento týždeň zverejnila nový singel s názvom Easy on me z pripravovaného albumu, nazvaného opäť podľa veku, v ktorom sa začali diať veci, o ktorých spieva - 30. Album vychádza devätnásteho novembra. Je to vraj jej najosobnejší album, pretože v ňom rieši svoj rozvod a odchádzanie od manžela.

Adele vydala najosobnejší album 

Adele sa rozviedla iba tento rok, no ich odluka trvala od roku 2019. Zmena prostredia, aj jej postavy, súvisela s celkovou transformáciou, ktorou si prechádzala. Svoj život musela vybudovať nanovo. Hoci všetci predpokladali, že počas obdobia odmlky žije šťastný život manželky a matky, opak bol pravdou, Adele sa trápila. Prežívanie tohto náročného obdobia dala do piesní na novom albume.

V aktuálne zverejnenom singli Easy on me, ktorý by sa dal preložiť ako “Buďte ku mne tolerantní, zhovievaví” spieva o tom, ako odchádza, pretože už príliš dlho popierala samu seba a uprednostňovala manžela so synom. Hovorí, že to už vzdáva. Vo videoklipe vidíme jej jazdu v aute, v ktorom opúšťa starý život a dom, v ktorom bývala. Všetko staré odvieva vietor.

Adele spieva ešte silnejším hlasom ako doposieľa a v pozadí ju sprevádza iba klavír. Odhodlane sa stavia sama za seba. Vie, že je presne tam, kde potrebuje byť. Iná, nová, transformovaná a samostatná. Možno lepšia mama, pretože už chápe zmysel a dôležitosť vlastnej existencie. Adele nám dáva cennú lekciu. Aj keď sme matkami, manželkami, vyťaženými a úspešnými ženami, nezabúdajme na seba, aby sme sa v tom celom veľkom živote nestratili.