Prirodzene vyzerajúce vlny sa hodia na každú príležitosť. Pôsobia nielen elegantne, ale dodajú vlasom aj potrebný objem. S kulmou na vlasy síce vyčarujete rozkošné kučery, ale nebudú pôsobiť až tak prirodzene. Objemné vlny ako od kaderníčky však dokáže vykúzliť aj žehlička na vlasy.

Iba na narovnanie vlasov? Omyl!

Ak ste si doteraz mysleli, že vlasová žehlička dokáže vlasy iba narovnať a vyhladiť, tak ste iba neobjavili všetky skryté možnosti jej využitia. V našom návode vám ukážeme, ako si vykúzliť objemné vlny za pár minút.

Ako si natočiť vlasy žehličkou?

Nie každá žehlička na vlasy je vhodná aj na vytváranie vĺn. Aby natáčanie vlasov prebiehalo bez komplikácií, je vhodné si vybrať žehličku so zaoblenými hranami. Vlasy sa tak nebudú zachytávať do výčnelkov a ostrých hrán, čím predídete ich rozstrapkaniu či vytrhnutiu.

  • Vyberte si prameň vlasov primeranej hrúbky a stlačte ho žehličkou

  • Otočte žehličku na vlasy zápästím o 180°

  • Pomaly ťahajte dolu po prameni vlasov

  • Nechajte vlny vychladnúť a až následne ich upravujte lakom či inými prípravkami

 

Aj žehličkou na vlasy si môžete vytvoriť krásnu vlnitú hrivu. Foto - depositphotos.com

Na čo si dať pozor pri žehlení či natáčaní vlasov?

Používanie žehličky na vlasy by nemalo byť každodennou záležitosťou. Tým, že sú vlasy vystavované vysokým teplotám, môžu sa pri nadmernom žehlení môžu poškodiť či dokonca zničiť. Avšak niektoré z moderných prístrojov ponúkajú rôzne funkcie, ktoré robia celý skrášľujúci proces pre vlasy menej zaťažujúci.

Nastavte si nižšiu teplotu

Väčšina žehličiek na vlasy umožňuje reguláciu teploty.  Ak máte jemnejšie vlasy, tak nastavte teplotu v rozmedzí 100 až 160 °C. Pri hustejších a tvrdších vlasoch môžete nastaviť teplotu až na 190 °C. Ak nastavíte teplotu na najvyšší výkon, tak ničomu nepomôžete. Vlasy sa aj tak natočia za rovnaký čas, iba ich vystavíte vyššej teplote a tým sa môžu poškodiť.

Nenatáčajte si mokré či vlhké vlasy

Predtým ako sa rozhodnete použiť žehličku, tak sa uistite, že vaše vlasy sú suché. Na mokré či vlhké vlasy vás upozorní praskanie, ktoré znamená, že vlasy sa pália a ničia. Aby ste sa uistili, že vlasy budú naozaj suché, tak sa nebojte použiť fén na vlasy.

Používajte ochranné prípravky na vlasy

Chráňte svoje vlasy pred vysokými teplotami špecializovanými prípravkami na vlasy. Zabránite tak ich poškodeniu. Niektoré prípravky vám pomôžu aj s úpravou finálneho účesu.