To, že Elán urobil celkom stupídnu a necitlivú pesničku ste už určite zachytili. Ja som si ten klip dokázala pozrieť len raz, a vlastne som celý čas mala len pocit zástupnej hanby. Potom som si predstavila ako často asi píše bulvár o Jožovi Rážovi. "You wish" som si v duchu povedala, a spomenula si, že o ňom naposledy niekto písal preto, že mali asi štrnásty rozhodne posledný koncert Elánu v kariére, ale ono zase nebol posledný. Žiadne paparazzovanie, ani písanie o súkromí Joža Ráža, spomenuli ho tuším ešte, keď mu zomrel svokor Štefan Nosáľ. Žiadna dráma, Nosáľa si tento národ naozaj vážil a aj bolo za čo. 

Vedľa vojvodkyne Meghan Markle vyzerá Jožo Ráž ako ufňukaný chlapec. Bulvár je rozhodne téma, ale level, akým funguje na Slovensku sa nechytá ani na Česko a už zďaleka nie na Veľkú Britániu. Meghan Markle nedávno dala rozhovor, kde vyzerá naozaj viditeľne otrasená. Jej manžel princ Harry ich na oplátku žaluje, medzi inými má podozrenie, že má bulvárom napichnutý telefón. To by, samozrejme, nebola žiadna novinka, britský bulvár má už za sebou niekoľko škandálov pre odpočúvanie od roku 2009. Vtedy Guardian odhalil, že napichli nelegálne nielen celú kráľovskú rodinu, ale napríklad aj rodiny obetí bombového útoku v Londýne a príbuzných britských vojakov, ktorí zahynuli vo vojne. Na to už človek naozaj potrebuje silný žalúdok.

 

 

Na chvíľu opomeňme, že britský bulvár zverejnil naozaj osobný niekoľkostranový list Meghan jej otcovi. Čokoľvek urobí vojvodkyňa je zlé. Stará sa o dieťa? Zle. Pracuje? Zle. Ukáže sa niekde bez dieťaťa? Ako si to mohla dovoliť, zlá matka. Ukáže sa s dieťaťom? Určite má problémy s pestúnkou. Lieta? Má veľkú uhlíkovú stopu. Nelieta? Nereprezentuje. "Monster Meghan" ju niektorí volaj, iní zase píšu, že je diktátorka a je panovačná. Meghan sa na to nedávno pýtal dokumentarista, reakcia viac než úprimná - nemá sa dobre a zmysel jej života nemá byť iba prežívať, ale žiť. 

Jožo Ráž túži po publicite, tak sa tvári, že ho naháňa bulvár. Na titulky sa mu tentokrát podarilo dostať, ale bulvár ho bohužiaľ stále nepaparazzuje. Za to tu bývalí SISkári "paparazzujú" vo veľkom novinárov. 

Treba mu však dať bludišťáka za snahu. Aj napísal príšernú pesničku, aj natočil príšerný klip, no dokopy už našťastie nikoho nezaujíma. Už len letmo si totiž spomíname na časy, keď ho ešte ľudia mali možnosť počúvať. Myslím najmä na jeho šírenie konšpirácií, na jeho podporu HZDS v najhorších časoch, aj pesničku pred vstupom do aliancie Hej hej zlato, pôjdeme do NATO, kúpime si samopaly bude nám hej, alebo na jeho vzdelávanie mladých po havárii na motorke, keď vyhlásil, že aj tak helmu nosiť nebude. 

Myslím, že bulváru, aj serióznym novinárom môže vlastne ďakovať, že sa mu nevenujú. Napácha tak podstatne menej škody ako kedysi. Ostáva nám už len tešiť sa aj v roku 2020 na už skutočne posledný koncert skupiny Elán.

 

​​​​​​​