Najlepšie karamelovo kokosové guľky. Vynikajúci recept bez pečenia z dielne kuchyne portálu Ženy v meste. Vôňa karamelu a chuť kokosu, dokonalé spojenie.

Karamelovo kokosové guľky

Domáce koláčiky bez pečenia sa tešia veľkej obľube. Sú jednoduché a rýchle na prípravu, sladkosti aj na poslednú chvíľu. Inšpirujte sa našou novinkou. Fantastické karamelovo kokosové guľky so značkou Ženy v meste.

Milujete karamel a kokos? Kuchyňa portálu Ženy v meste pre vás pripravila skvelý recept bez pečenia na pochúťku zo Salka, dokonalé karamelovo kokosové guľky. Vyskúšajte, neoľutujete. Chutia mňamkovo. Sladké karamelové maškrtenie. Skúste aj recept na kokosové guľky s vaječným likérom.

Pripravili sme pre vás skvelé marlenka guličky, recept z medových plátov

 

Fantastické karamelovo kokosové guľky bez pečenia

  • Čas prípravy: 20 minút
  • Čas varenia Salka: 2 hodiny (ak zvolíme Salko bez varenia, ušetríme si čas)
  • Množstvo: 35-40 ks/guliek (podľa veľkosti)

 

 

 

Vynikajúce karamelovo kokosové guľky bez pečenia - ingrediencie

  • 1 ks Salko (397 g)
  • 7-8 kopcovitých polievkových lyžíc strúhaného kokosu
  • na obaľovanie: strúhaný kokos - podľa potreby

Nepečiete, ale milujete sladké? Dobrá kuchyňa myslí aj na vás. Vyskúšajte naše vynikajúce karamelové guľky s kokosom, ktorých príprava vám nezaberie veľa času, úspech je zaručený. Sladkosť bez pečenia pre celú rodinu.

Zvýšila vám polovica uvareného Salka? Pripravte si ďalšiu sladkú dobrotu s Dobrou kuchyňou.

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Najlepšie karamelovo kokosové guľky. Foto - Nela

 

Postup receptu

  1. Salko povaríme ponorené vo vode 2 hodiny. Môžeme si zakúpiť už Salko karamelové, ktoré nie je potrebné variť. Uvarené Salko zmiešame spolu so strúhaným kokosom.
  2. Kokos pridávame podľa potreby, do tvarovateľnej hmoty. Kokosovo karamelovú hmotu môžeme nechať 10 minút postáť, bude sa s ňou lepšie pracovať. Vytvarujeme guľky.
  3. Z kokosovo karamelovej hmoty si tvarujeme lyžičkou kôpky, ktoré obalíme v strúhanom kokose. Gúľame do pekných karamelových guliek. Necháme zachladiť a maškrtíme.

Tip na záver: Do karamelovo kokosových guliek môžeme vložiť mandľu, kúsok čokolády, ale aj kúsok sušenej slivky, prípadne iného obľúbeného sušeného ovocia.

Sladká karamelová dobrota. Myslíte, že je toto recept na originál guľky Raffaello? Skúste aj naše 2 koláče z jednej plechovky Salka. Máme aj rumové guľky s hrozienkami.