Pred desiatimi rokmi ich sobáš vo Westminster Abbey sledovali milióny divákov a nechýbalo to, čo k svadbe v kráľovskej rodine patrí. O dekádu neskôr však Kate a William luxus a okázalosť úplne vynechali. Svojich fanúšikov odmenili milým videom z ich súkromia.

„Ďakujeme vám všetkým za milé správy k nášmu výročiu svadby. Sme neuveriteľne vďační za 10 rokov podpory, ktoré sme ako rodina dostali,“ napísal pár k videu, ktoré zverejnil na svojom Instagrame.

Princ William a Kate Middletonová uzavreli manželstvo 29. apríla 2011 vo Westminsterskom opátstve v Londýne.   Foto - TASR/AP

Kate a William však na ňom nefigurujú ako manželia, ale skôr ako zamilovaní rodičia. Spolu s ich troma deťmi si v krátkom klipe vychutnávajú spoločne strávený čas v prírode.

Spolu s princom Georgom (7), princeznou Charlotte (5) a princou Louisom (3) spoločne zdolávajú piesočné duny na pláži v Norfolku. Rodina tiež sedí pri táboráku a opeká si. A hrá sa v záhrade pri ich súkromnom sídle Anmer Hall.

Traja potomkovia páru sú pritom zobrazení ako všetky iné deti – šantivé a veselé.

Dojatí fanúšikovia, potlesk od expertov 

Réžiu tohto klipu zverili do rúk profesionálovi. Britský režisér Will Warr sa živí hlavne režírovaním reklamných spotov.  Video si okamžite pozreli milióny divákov. Mnohí fanúšikovia sa netajili svojimi obdivnými komentármi a priznali, že sú dojatí.

„Šťastné výročie, ste žiarivým príkladom a inšpiráciou pre celú krajinu. Diana by bola taká pyšná na vás a vašu krásnu rodinu,“ citoval britský denník Daily Mail jedného z komentujúcich. Ďalší dodali, že presne toto chcela zosnulá princezná pre svoje deti – normálny život.

Denník Daily Mail tiež oslovil pár odborníkov z oblasti reklamy, aby zhodnotili videoklip a aj tí nešetrili chválou.

„Medzi Kate a Williamom a aj ich deťmi je autentická láska plná porozumenia,“ okomentovala to Emily M. Austenová, ktorá je expertkou na značky. Podľa nej je v ich záujme robiť dobré meno kráľovskej rodine, ktorú pošramotilo už niekoľko škandálov.

Je známe, že osud monarchie leží práve v rukách najstaršieho syna následníka trónu princa Charlesa a jeho manželky. William a Kate si to zrejme veľmi dobre uvedomujú.

„Namiesto pompéznosti a ceremoniality si vybrali motív, ktorý by sa dal nazvať: ,Sme takí ako vy´,“ dodala Austenová. 

S jej názorom sa stotožnil aj ďalší odborník na značky Nick Ede „Je to prirodzené video budúceho kráľa a kráľovnej ako zdravej rodiny, ktorá sa za tých desať rokov rozrástla, “povedal. 

„Namiesto uvedenia filmu, ktorý zobrazuje ich prácu a ich úspechy alebo zdôrazňuje svadobný deň sa rozhodli pre veľmi dobre zostavený klip. Zachytáva ich ako si užívajú prírodu, tešia sa zo seba navzájom, aj zo svojej rodiny,“ uzavrel expert.

Zdá sa, že povesť najobľúbenejších členov kráľovskej rodiny Williamovi a Kate zaslúžene patrí. Počas desiatich rokov manželstva naozaj oddane slúžili záujmom kráľovnej, nevyvolali žiadny škandál a sú autentickí pri prejavoch lásky a porozumenia.