Kráľovná Alžbeta II, vek, zaujímavosti, kráľovská rodina, členovia kráľovskej rodiny

Kráľovná Alžbeta II, vek, zaujímavosti, kráľovská rodina, členovia kráľovskej rodiny. Kráľovná Alžbeta II. je rekordérkou na kráľovskom tróne.

Kráľovná Alžbeta II, vek, zaujímavosti, kráľovská rodina, členovia kráľovskej rodiny.  Kráľovná Alžbeta II. je rekordérkou na kráľovskom tróne. 

Kráľovná Alžbeta II., vek, zaujímavosti, kráľovská rodina, členovia kráľovskej rodiny 

Kráľovna Alžbeta II. sa narodila 21. apríla 1926 (v roku 2019 oslávila 93. narodeniny), na trón nastúpila  2. júna 1953.  „Je na tróne tak dlho, že si sotva vie niekto predstaviť krajinu bez nej," povedala britským médiám historička Judith Rowbotham. Kráľovná Alžbeta II. je rekordérkou na kráľovskom tróne.

Keď sa stala kráľovnou, v Downing Street úradoval Winston Churchill a v Kremli panoval Josif Visarionovič Stalin. Alžbeta sa vtedy dostala na trón ako 26-ročná mladá žena.

Kráľovná Alžbeta II. neprežila len Churchilla a Stalina, za jej éry sa vo Veľkej Británii vystriedalo 14 premiérov, zažila 13 amerických prezidentov a 8 pápežov.

Kráľovná Alžbeta II., vek, zaujímavosti, kráľovská rodina, členovia kráľovskej rodiny 

Kráľovná Alžbeta II. prežila na tróne studenú vojnu a pád komunizmu vo východnej Európe, prvého človeka na Mesiaci, nezhody s prvou premiérkou Margaret Thatcherovou pre vzťah k Juhoafrickej republike, kde vládol v 80. rokoch minulého storočia apartheid.

Alžbeta II. zažila rovnako aj útok na dvojičky, teroristický útok v Londýne, referendum Škótska o odtrhnutí od Británie a teraz aj Brexit.

Bojovala aj s poklesom popularity monarchie, prežila rozpady manželstiev troch zo svojich štyroch detí (Charles, Anna, Andrew a Edward) a musela riešiť ďalších mnoho škandálov.

 

Kráľovná Alžbeta II instagram

Harry a Meghan instagram

Kráľovská rodina instagram