Jednou z možných ciest, ako naplniť svoj život šťastím, je naplnenie trojuholníka ZDRAVIE – LÁSKA (k blížnemu) – EGO (naplnenie tvorivej energie, zmyslu života).

ZDRAVIE

Mnoho literatúry, vedomostí, autorít prezentuje jeden zo základných princípov zdravia. Sme to, čo jeme. Naše zdravie je zásadne ovplyvňované tým, čo konzumujeme.

LÁSKA

prechádza cez žalúdok. Aspoň tak hovorievali staré mamy a ani dnes sa z našich komunikácií toto porekadlo nevytratilo. Do akej miery je pravdivé u vás?

EGO,

tvorivosť a jeho naplnenie dokáže človeka uspokojovať. Ľudia, ktorí prepadli vášni varenia, prípravy jedla sú často ako na drogách závislí na chuťovej blaženosti konzumenta.

Kulinárska edukačná šou - Chrumkavé epizódy na hrášku

Ani MY nie sme iní. Každý máme vzťah k jedlu, k dobrému a zdravému, k jeho tvorbe, vareniu a radi Vás rovnako naladených chceme prizvať. K vareniu, sledovaniu, ochutnávaniu, zdieľaniu receptov, skúseností, vedomostí. To všetko a možno aj viac by sme chceli s Vami ukuchtiť na podujatí Chrumkavé epizódy na hrášku.  

 

Na čo vás chceme uvariť? 

  • Na dobroty z Babičkinej kuchynky: Hokkaidová pomazánka, Hummus, Špaldová sekaná, Hokkaidový krém s tekvicovým olejom, tekvicovými semienkami, rastlinnou smotanou, Špaldové halušky s bryndzou a zelerovými kockami, údený tempeh, Gazdovský vegi guláš s fazuľou a zemiakmi, Pšenový koláč so sušeným ovocím, preliaty čokoládou, Makovec s jablkovým pudingom.

  • Na degustáciu dealkoholizovaných vín: Pierre Chavin Chardonnay Zero, Pierre Chavin Chardonnay Muškát Zero, Pierre Rosé Chardonnay Merlot Zero, Pierre Prestige Merlot Zero, (na striedačke budú pripravené vína rady Silhouet a Les Cocottes).

  • Na krásnu nôtu v podaní Anny Repkovej - speváčky, skladateľky, textárky, hlasovej koučky, herečky a vzdušnej akrobatky

  • Na odborné názory výživovej poradkyňe Zdenky Havettovej a nutričnej špecialistky Lenky Bízovej.

  • Na zaujímavú diskusiu s partnermi podujatia: 

https://www.nichewine.eu/

https://kralovstvomaku.sk/

https://www.kompava.sk/

https://www.davidkovokoreni.sk/

https://www.alfasorti.sk/

A do varu diskusie Vás bude dostávať moderátor Pierre Cédrick Klimeczek

Stretneme sa každý prvý piatok (ak nie je sviatok) v mesiaci v LEON rodinnom centre v Petržalke, ale aj online na Facebooku a Youtube. Tešíme sa na vaše reakcie, podnety, nápady, príspevky a záujemcovia o partnerstvo, či už pestovatelia, výrobcovia, radi vás podporíme.

 

Už v piatok 11.3. 2022 o 18:00 hod.

(príďte 15 minút vopred)

sa vidíme TU!