Obľúbené termálne kúpalisko Podhájska po 8 dňoch od ničivej veternej smršti opäť otvorili. Fungujú letné bazény i wellness centrum Aquamarin. Letná sezóna tak potrvá do 1. októbra 2023.

Podhájsku otvorili

“S radosťou Vám oznamujeme, že letná turistická sezóna POKRAČUJE a Termálne kúpalisko Podhájska sa otvára po veľkom nasadení zamestnancov termálneho kúpaliska, dodávateľských subjektov a ďalších dobrovoľníckych zložiek,” napísali v pondelok 5.9. na sociálnej sieti.

Kúpalisko zničil downburst

Termálne kúpalisko Podhájska v noci z pondelka (28.8.2023) na utorok spustošila silná veterná smršť. Spočiatku sa hovorilo, že to mohlo byť tornádo, podľa meteorológov, ktorí dopady analyzovali niekoľko dní po búrke, kúpalisko zničila veterná smršť známa ako downburst. Tá vzniká zo silného zostupného prúdu búrky alebo búrkového systému.

Nárazy vetra mohol dosahovať až 150 kilometrov za hodinu. Poisťovňa UNIQA zaevidovala viac ako 125 škôd najmä z Podhájskej a okolia. Predbežná výška škôd predstavuje približne pol milióna eur.

Termálne kúpalisko Podhájska, ktoré je otvorené celoročne, je jedným z najviac navštevovaných kúpalísk na Slovensku. Minulý rok kúpalisko navštívilo 540-tisíc návštevníkov. Porovnateľné kúpalisko Vadaš v Štúrove minulý rok navštívilo okolo 350-tisíc ľudí, Thermal park Bešeňová necelých 500-tisíc.