Hudobník, spevák a textár skupiny Elán Vašo Patejdl zomrel po vážnej chorobe vo veku 68 rokov. 

Zomrel Vašo Patejdl

"S nekonečnou bolesťou a prázdnotou v našich srdciach vám oznamujeme, že v sobotu 19. augusta 2023 v nočných hodinách nás po krátkej a ťažkej chorobe navždy opustil mimoriadny a vzácny človek, náš celoživotný priateľ, výnimočný a geniálny hudobník a hudobný skladateľ megahitov svetovej úrovne, pán Vašo Patejdl," potvrdila to skupina Elán na sociálnej sieti.

Web pluska.sk informuje, že podľahol rakovine pankreasu. Patejdl bol prominentnou postavou na slovenskej hudobnej scéne a má bohatú kariéru v hudobnom priemysle.

Vladimír Patejdl sa preslávil najmä ako člen hudobnej skupiny Elán, kde pôsobil ako spevák a skladateľ už v 80. rokoch. Počas svojej kariéry napísal mnoho populárnych piesní a spolupracoval s rôznymi hudobníkmi. Za všetky napríklad piesne Elánu Ak nie si moja, Voda čo ma drží nad vodou, Zlodej slnečníc či Dvaja.

Nielen Elán

Okrem svojich sólových projektov a práce s Elánom sa Vašo Patejdl aktívne venoval aj vlastnej tvorbe, vydával albumy a vystupoval na koncertoch. Jeho hudba sa pohybuje medzi popom, rockom a inými hudobnými žánrami. Má charakteristický hlas a skladateľský štýl, ktorý sa stal obľúbeným u slovenských fanúšikov hudby.

Vladimír Patejdl je rešpektovanou postavou v slovenskej hudobnej krajine a jeho prínos k slovenskej hudbe je zreteľný prostredníctvom jeho vlastnej tvorby a spolupráce s inými hudobníkmi.