Mala iba 19 rokov, keď ju o 20 rokov starší hudobný producent znásilnil. Otehotnela. Producent, ktorý jej to urobil, ju potom tehotnú nechal na rohu ulice neďaleko domu jej rodičov. O tom, aké ťažké to pre ňu bolo, opísala 35-ročná Lady Gaga so slzami v očiach v dokumente Oprah Winfrey.

Lady Gaga: Totálne som sa zrútila

“Mala som 19 rokov, keď som začínala v hudobnom priemysle a jeden producent mi povedal: vyzleč sa. Na to som mu hneď odpovedala, že nie a odišla som. V tej chvíli mi bolo povedané, že spáli všetku moju muziku. Tým obťažovanie neprestalo, stále sa pýtal, až som raz proste zamrzla a ďalej si už nič nepamätám,” povedala v dokumente The Me You Can't See, kde Oprah Winfrey s prominentmi preberá tému duševného zdravia.

S novou šou, za ktorou stojí aj princ Harry, chcú prinášať príbehy známych ľudí inak, ako ich doteraz verejnosť pozná. Šou má pomôcť zviditeľniť tému duševného zdravia, ktorou trpí stále viac ľudí, vrátane slávnych osobností.

“Z toho, čo sa mi stalo, mi bolo dlhé týždne neskutočne zle,” uviedla Lady Gaga, u ktorej sa potom vyvinula posttraumatická stresová porucha. “Zažila som totálne psychické zrútenie a niekoľko ďalších rokov som nebola rovnakým dievčaťom ako predtým. Tú bolesť, akú som zažívala, som cítila rovnako ako tesne po znásilnení,” povedala speváčka, držiteľka mnohých hudobných ocenení.

Lady Gaga meno producenta neprezradila

Speváčka už o znásilnení prehovorila v roku 2014, ani vtedy, ani teraz nechce prezradiť meno muža.  „Už nikdy tomu človeku nechcem čeliť. Tento systém je taký násilnícky, taký nebezpečný...“ povedala.

Speváčka sa dokonca rezala, o čom teraz hovorí nahlas, aby pomohla ostatným. Chce ľudí varovať, že to nie je správna cesta, ako si uľaviť. “Prečo nie je dobré sa rezať? Prečo nie je dobré si ubližovať? Stane sa len to, že vám bude ešte horšie. Myslíte si, že sa budete cítiť lepšie, keď ostatným ukážete, ako trpíte, ale to vážne nepomáha,” dodala.

Princ Harry a Oprah Winfrey.  Foto - TASR/AP

Šou The Me You Can't See má pomôcť ľuďom hovoriť otvorene o svojich problémoch. "Rozhodnutie prijať pomoc nie je známkou slabosti. V dnešnom svete je to viac ako kedykoľvek predtým známkou sily," charakterizuje šou princ Harry (36), kde vystúpia okrem Lady Gaga aj herečka Glenn Close (74).