Liečivý sirup z jarných fialiek. Jednoduchý recept na fialkový sirup so značkou Ženy v meste. Na zdravie.

Liečivý sirup z jarných fialiek

Domáce sirupy sa na našom portáli tešia veľkej obľube. V ponuke máme nielen sirup žihľavový, ale aj sirup púpavový, bazový, medovkový, šalviový, mätový a iné. Nech sa páči, inšpirujte sa domáce sirupy, recepty ako pripraviť skvelý domáci sirup - kliknite

Ak patríte k milovníkom domácich sirupov a limonád, nemusíte čakať na bazové kvety. Urobte si zázračný liečivý sirup z jarných fialiek už teraz doma. Príprava je úplne jednoduchá.

Ak nepoužijete kyselinu citrónovú, docielite fialovú farbu. Musíte však použiť aj väčšie množstvo kvetov fialiek.

Liečivá fialka. Nádherná nielen svojou fialovou farbou, úžasná aj pre svoje účinky. Obsahuje dôležitý vitamín C, rutín, flavonoidy, saponiny.

Je účinná proti kašľu, riedi hlien, pomáha liečiť horné dýchacie cesty, vynikajúca pri zachrípnutí, zmierňuje reumatické bolesti, bolesti hlavy, migrény, pôsobí aj močopudne. Vyskúšajte aj zázračný žihľavový sirup, jednoduchý recept. Tu je aj recept na jahodový sirup.

Liečivý sirup z jarných fialiek, recept na zdravý domáci sirup

 • Čas prípravy: 10 minút
 • Čas lúhovania: 24 hodín
 • Čas varenia sirupu: 30 minút
 • Množstvo: cca 1,2 l

 

 

Zázračný domáci sirup z jarných fialiek - ingrediencie                                    

 • dve plné hrste kvetov jarnej fialky (môžeme aj tri, pre peknú farbu)
 • 1 l prevarenej vody
 • 1 kg kryštálového cukru (môžeme zvoliť aj cukor trstinový, jemne však zmení farbu)
 • 1 čajová lyžička kyseliny citrónovej (môžete aj vynechať, sirup je však potrebné skladovať v chlade)

 

 

Liečivý sirup z jarných fialiek. Foto - Nela

 

Zázračný domáci sirup z jarných fialiek - postup receptu 

 1. Nádherné fialové kvety fialky si nazbierame najlepšie priamo v lese. Doprajeme si nielen pohyb, uvaríme si aj skvelý zdravý sirup.
 2. Kvety fialiek prepláchneme pod jemným prúdom vlažnej vody. Necháme odkvapkať, papierovým obrúskom ešte opatrne dosušíme.
 3. Vodu prevaríme. Keď mierne vychladne (usadí sa aj vodný kameň), zalejeme ňou pripravené kvety fialiek v čistom hrnci. Prikryjeme.
 4. Fialky necháme lúhovať v chlade a tme 24 hodín. Potom fialky s vodou precedíme, kvety fialiek ešte dôkladne vytlačíme cez gázu.
 5. Fialkový sirup získa na farbe. Sirup s cukrom necháme zovrieť. Na jemnom stupni povaríme 20 minút, pridáme kyselinu citrónovú.
 6. Sirup nalievame do čistých a sterilizovaných pohárov 0,5 cm pod povrchom. Očistíme a uzatvoríme. Otočené necháme vychladnúť. 

Tip na záver: Domáci sirup z fialiek je výborným sladidlom do šalátov, čajov a kávy. Môžeme ho pridať aj do koláčov, poliať nim palacinky a lievance. V obyčanej limonáde majú účinky fialiek priam zázračnú moc. Pri ochoreniach dýchacích ciest užívame jednu polievkovú lyžicu niekoľkokrát denne.

Fialkové sladenie.

 

 

Vybrali sme pre vás recept na zázračný púpavový sirup