Lockdown pre všetkých už čoskoro, v stredu o tom bude rozhodovať vláda.  Hoci dnes začal platiť "lockdown pre očkovaných", viacerí politici si vedia okamžitý lockdown pre všetkých predstaviť.

Lockdown pre všetkých už čoskoro, v stredu rozhodne vláda

V stredu (24.11.) bude tradične od 10.00 h zasadať vláda. Podľa informácií TASR jednou z tém, o ktorých bude kabinet predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO) diskutovať, je aj tzv. lockdown pre všetkých.

Program 43. schôdze zatiaľ zverejnený nie je. Ako dodali z tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR, v utorok (23.11.) nie je momentálne plánované mimoriadne rokovanie kabinetu.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský  oznámil, že žiada lockdown na tri týždne pre všetkých. Ak sa zavedie čím skôr, Vianoce už môžeme stihnúť bez prísnych opatrení. Lengvarský však dodal, že pôjde o prvé kolo lockdownu. Ak by nezbral, môže potom pokračovať. Informuje o tom web tvnoviny.sk.

Zavedenie celoštátneho lockdownu pripúšťal už cez víkend premiér Heger. Zdôvodňoval to zhoršujúcou sa situáciou a ochranou nemocníc.

Viacerí politici si vedia okamžitý lockdown predstaviť. Trojtýždňový lockdown pre všetkých by pred postupným sprísňovaním opatrení napríklad uprednostnil minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

Líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini hovorí, že o tvrdom lockdowne možno uvažovať len vtedy, ak dokáže vláda zasiahnutým prevádzkam okamžite poskytnúť pomoc.

Lockdown pre očkovaných od dnes

Na Slovensku sa od pondelka sprísnili opatrenia v súvislosti s ochorením COVID-19. Podľa premiéra Eduarda Hegera vláda zavádza tzv. lockdown pre nezaočkovaných. Opatrenia priniesli nový COVID automat a nadväzujúce vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR.

Sprísnenie opatrení má pomôcť stabilizovať kritickú situáciu v nemocniciach. Ak sa nezlepší, premiér nevylúčil zavedenie tzv. lockdownu pre všetkých.

Nové protipandemické opatrenia: Vláda schválila novú verziu COVID automatu - kliknite