Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) končí vo funkcii. Oznámil to na štvrtkovej tlačovej konferencii s tým, že dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde jeho demisiou.

Marek Krajčí končí ako minister

Premiér Igor Matovič (OĽANO) ocenil jeho prácu v rezorte. Dodal, že koalícia bola blízko svojmu rozpadu. Krajčího odstúpenie považuje Matovič za najabsurdnejšie v dejinách. Veľakrát bol podľa neho opustený "ako prst" v boji za životy a zdravie ľudí.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš povedal, že keby sme sa všetci riadili návrhmi Krajčího, nebola by pandemická situácia na Slovensku taká zlá. Dodal, že klub OĽANO naďalej stojí za Krajčím a za jeho rozhodnutím.

"Mrzí nás, že ten, čo chcel viac opatrení, odchádza a tí, čo všetko spochybňovali, ostávajú," doplnil Šipoš. Hnutie urobí podľa neho všetko preto, aby navrhlo kvalitného nového ministra zdravotníctva.

Marek Krajčí bol ministrom od marca 2020

Marek Krajčí sa narodil 24. marca 1974 v Bratislave. Je slovenský politik, detský kardiológ, hudobník, skladateľ a textár. Viac ako 20 rokov pracoval ako detský kardiológ v Detskom kardiocentre SR, jedinom špecializovanom centre pre liečbu detských vrodených a získaných ochorení srdca.

Je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií. Vo voľbách do Národnej rady (NR) SR 5. marca 2016 kandidoval zo štvrtého miesta na kandidátke hnutia OĽANO-NOVA.

V parlamente pôsobil ako podpredseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo. Zároveň bol tieňovým ministrom zdravotníctva hnutia OĽANO. V parlamentných voľbách, ktoré sa konali 29. februára 2020, kandidoval za koalíciu OĽANO, NOVA, Kresťanská únia (KÚ) a Zmena zdola zo 143. miesta a získal 35.515 hlasov voličov.

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala 21. marca 2020 vládu premiéra Igora Matoviča (OĽANO), Marek Krajčí v nej zaujal post ministra zdravotníctva. Pred nástupom do ministerskej funkcie pôsobil vo viacerých charitatívnych organizáciách.

Je ženatý, s manželkou Kamilou má 5 detí.