Minimálne dva mesiace týral 36-ročný muž v bratislavskom byte mladú ženu.  "Bolo preukázané, že žene bolo po dobu minimálne dvoch mesiacov spôsobované fyzické a psychické utrpenie. V dôsledku tohto konania utrpela viaceré podliatiny v oblasti tváre a celého tela, rezné a bodné rany, žene bola odopieraná strava a voľný pohyb," uviedol hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

 

 

Mladú ženu muž týral v byte 

V piatok vo večerných hodinách bratislavskí policajti ukončili fyzické a psychické utrpenie mladej ženy a muža zadržali. Počas prehliadky bola v byte zároveň nájdená injekčná striekačka s obsahom neznámej kryštalickej látky, ako aj zelená sušená rastlina. Tie boli zaistené a odoslané na expertízu. 

Polícia zasiahla na základe telefonického oznámenia na Šustekovej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka, kde sa mala podľa polície nachádzať fyzicky napadnutá a následne aj držaná v jednom z bytov mladá žena.

 

 

Žena potrebovala lekárske ošetrenie

"Keďže na opakované výzvy policajtov k otvoreniu dverí muž nereagoval a z bytu sa ozýval hlasitý krik, na miesto bol privolaný aj policajný vyjednávač. Ten s mužom nadviazal rozhovor, avšak pri komunikácii bolo zjavné, že u muža sa stupňuje agresivita a dochádza k priamemu ohrozeniu zdravia a života ženy nachádzajúcej sa v byte," poznamenal hovorca. Policajti preto následne vošli do bytu a muža spacifikovali. V byte bola nájdená žena, pričom na pohľad bolo zjavné, že jej zdravotný stav si vyžaduje lekárske ošetrenie. "Muž bol po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia," uviedol Szeiff.

V prípade preukázania viny hrozí 36-ročnému mužovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov.