Možno ste zachytili, možno nie - Peter Nagy zavesil na svoj youtube akustický počin korony. Home video live, volá sa "Až budeme čipovaní". Text je to vskutku jednoduchý, hudba a spev slabšie:
 
Až budeme čipovaní
a už na veky
budú nás sledovať
sivé obleky
 
Až budeme čipovaní
vtáci a deti
nikto sa neschová
nikam neuletí
 
Moja milá
ľuďom prepína
si ako ja, iná
tak ujdime im zo signálu
mám pre teba skrýšu malá
 
Schovám ťa do seba
Schovám ťa do seba
 
Až budeme čipovaní,
zomrie sloboda
spomínaš, vieš na čo sa to podobá
 
Tento týždeň som sa pýtala jedného českého novinára, že kde sa berie ten český bizár, v ktorom popierajú Covid Bára Basiková, Janek Ledecký, Lucie Bílá, či Ilona Csáková. Hovorila som, že u nás speváci a známi ľudia majú normálne racionálne zmýšľanie, a práve naopak, sú v týchto časoch (okrem Rytmusa) hlasom rozumu. A potom prišiel Peter Nagy. 
 
Chcete si pravidelne prečítať stĺpček Zuzany Kovačič Hanzelovej priamo vo svojom e-maily bez reklamy?
 
 
Okrem toho, že jeho pesnička je naozaj veľmi slabá, napísal k nej aj komentár. Píše, že nechce týmto podporiť hoaxové správy o čipovaní. Je to len fikcia, a metafora pre neslobodu. Pointa je vraj v závere, a myslí to globálne - "Oni nepoznajú pocit viny, kúpia si aj božie mlyny, a to už bude priveľa aj na pána Orwella". Dodal Peter Nagy na záver. V komentoch sa vyrojili naozaj ľudia, ktorí sú presvedčení o čipovaní a nejakej čudnej nadvláde - ja sa pýtam koho? 
 
Čítali títo ľudia Georga Orwella? Vedia o čom on písal? Opisoval v ňom totalitárske režimy, nie demokraciu, kde  nikto netrestá Petra Nagyho za každú sprostosť, ktorú sa rozhodne zavesiť. Žijeme dokonca v spoločnosti, kde ľudia vyhukujú, že covid neexistuje a ohrozujú všetkých naokolo nezodpovedným správaním a nenosením rúšok. Kde chuligáni bez rúšok s fašistami trieskajú do brány na Úrad vlády a hádžu šutre do policajtov. To je totalita? Naša sloboda je taká, že posadíme do štúdia vedcov s prihlúplymi kriklúňmi a dávame im priestor a rovnakú váhu. 
 
Ľudia, ktorí bezbreho šíria tupotiny, ktoré mätú časť ľahko manipulovateľného obyvateľstva, šíria tieto bludy úplne slobodne a popri tom vykrikujú, že ide nesloboda. Čo viac je znakom slobody, že tu HOCIKTO môže hovoriť HOCIČO? 
 
Iróniu o nadvláde už dodáva len to, že všetci spoločne využívajú kanály výhradne zo Spojených štátov - Youtube, Facebook, to sú hlavné domény týchto kriklúňov. Žiadne ruské bezpečné sociálne siete. A ak im niekto zmaže video, ktoré je nebezpečné, vykrikujú, aké je to obmedzovanie slobody. 
 
Ak nás táto pandémia niečo naučila, tak je to dôležitosť faktov a vedy. Ale áno, aj to, že novinári musia venovať hodiny Bukovským a vykrikujúcim advokátkam. Hodiny vysvetľujú hoaxy o smskách, ktoré prišli ľuďom, ktorých netestovali. Živého človeka, ktorý to zažil, nakoniec po hodinách pátrania nenájdete. A advokátka už začala na slobodnom vysielači rozprávať o vojskách, ktoré majú okupovať Slovensko. 
 
Čierna je biela, nič už neplatí. A Peter Nagy by si mal radšej sám vyložit nohy na stôl a vážiť si slobodu, ktorú má na šírenie svojej nie až tak kvalitnej tvorby na amerických serveroch. Ja mám totiž pocit, že slobodu nám tu berú šialenci, ktorí dokola bľabocú o čipovaní. Menia absolútne základnú vec - rozlišovanie pravdy a lži, faktov a hlúpostí. To sa mi zdá naozaj nebezpečné. O tom by mohol niekto zložiť pesničku.