Zvyčajne nehovorím o tom, čo sa udialo v našom štúdiu. Vnímame to profesionálne, nejako extra sa tomu nevenujeme. Ale zároveň treba povedať, že zväčša sú to profesionálne debaty. Ak aj to je nepríjemný a tvrdý rozhovor, keď sa skončí, politici mi podajú ruku a odídu.

Jožo Pročko v štúdiu

Ja som tento týždeň absolvovala rozhovor s poslancom OĽANO Jožom Pročkom. Aj som to chcela nechať bez komentára, ale pán poslanec sa sám rozhodol vyjadriť sa. Napísal, že som neobjektívna, skomolil mi naozaj trápne meno na Hanzel Kovačevičovú a napísal, že na záver mi zaželal veľa zdravia.

V skutočnosti sa náš rozhovor, značne agresívny, skončil, ale poslanec bol na mňa agresívny ďalej. Vyčítal mi, že to nebol rozhovor, ale výsluch. Vysvetľoval mi, že mu chýbala ČLOVEČINA. Že hneď ako vstúpil do miestnosti, zo mňa bolo cítiť, aká som. Že zo mňa ide zlo. Po chvíli som pochopila, že toto treba ukončiť, tak som stále sediaceho poslanca vyprevadila von. Kolegovia, ktorí boli pri tom, to ešte dosť dlho spracovávali.

Mala som v živote už rôzne rozhovory. Aj naozaj nepríjemné. S ministrami, premiérmi, prezidentmi. Dopadli často aj zle pre politikov, bolo to všelijaké, ale napriek tomu sa mi nikdy nestalo, že by po skončení na mňa niekto takto útočil.

Rozhovory s politikmi

Zažila som Štefana Harabina, ktorý sa ma pýtal, koľkokrát som mala sex v roku 2012.

Zažila som Roberta Kaliňáka, ktorý nevedel vyvrátiť, ani potvrdiť, či s Bodorom sedel vo vinárni v Radošinej. Mala som nepríjemné rozhovory s poslancami, známymi osobnosťami, no na konci sme si vždy podali ruky a rozlúčili sa so cťou.

Je mi to vlastne jedno, neberiem to osobne. Len je to trocha pod úroveň politikov, ak absolvujú rozhovor, aj náročný, a po ňom to nevedia spracovať. Úroveň politiky trocha vajatá a možno to treba viac vysvetľovať - súboj máme v štúdiu, ale po skončení sme normálni ľudia, ktorí spolupracujú. Nenadávame si navzájom, hoci spolu nemusíme súhlasiť. Mnohí poslanci sú tu noví, tak im to možno treba prízvukovať. Pretože toto nie je osobné. Toto je demokracia.

Chcete si pravidelne prečítať stĺpček Zuzany Kovačič Hanzelovej priamo vo svojom e-maili bez reklamy?