Rebelky - príbehy žien, ktoré sa nebáli ísť vlastnou cestou

Každá z nich búrala predsudky v inej profesii, ale každá preukázala odvahu a trpezlivosť ísť si za svojím napriek nesúhlasu okolia. Prečítajte si inšpiratívne príbehy žien, ktoré nás zaujali v knihe Príbehy na dobrú noc pre Rebelky. Knihu vydalo vydavateľstvo Albatros, ktoré je aj partnerom našej vlastnej série článkov o rebelkách na Slovensku i vo svete. 

Ďalšie príbehy sme vybrali z knihy Kvapky na kameni, ktorá prináša príbehy päťdesiatich žien a dievčat z Čiech a Slovenska, ktoré posúvali hranice.

Sú to nenápadné, ale vytrvalé rebelky bojovali za práva žien, snažili sa uplatniť v umení, športe alebo vo vede. Niektoré z nich používali aj naozajstné zbrane, no väčšina z nich len svoj hlas, svoj um, vytrvalosť. A lásku, lásku k umeniu, k ľuďom, k svojej krajine. Niektoré známe, iné zabudnuté, no všetky si zaslúžia našu pozornosť, pretože ako kvapky na kameni, krôčik po krôčiku, prešliapali cestičku tým ďalším.

Kniha vznikla v spolupráci viac ako štyridsiatich žien z Čiech a Slovenska a nájdete v nej texty od deviatich autoriek a takmer tridsiatky ilustrátoriek. Aj ony sú kvapkami, ktoré za sebou zanechávajú výraznú stopu.