Každoročne si v januári kupujeme nové diáre, niekedy dokonca motivačné (už pri tom slove mi je nevoľno) a píšeme si do nich ciele a predsavzatia na ďalší rok.

Snažíme sa po sviatkoch namotivovať k pohybu, k chudnutiu, uprataniu si vo vzťahoch, v šatníkoch aj v životoch. Aby bol ten ďalší rok lepší, my krajšie, štíhlejšie a spokojnejšie so sebou...

Nový rok a chudnutie

Pozerala som si svoje staršie diáre a skoro v každom som mala popísané nezmysly. Napriek tomu, že som pracovala ako blázon a bola kúsok od vyhorenia, dávala som si predsavzatia, aby som pracovala na svojej kariére. Ku práci na plný úväzok som si prihodila napísanie knihy.

Neustále som si dávala cieľ schudnúť 20 kilogramov, viac sa starať o svoju pleť, viac športovať, viac, viac, viac. Snažiť sa, venovať sa osobnému rozvoju, meditovať…

Posledné roky stále viac prehodnocujem a pozvoľna múdriem. Hoci som popri práci nenapísala jednu, ale hneď dve knihy a skoro som vypustila dušu, teraz v mojom diári podobné nonsensy nenájdete.

Slovo roka: menej

Kľúčovým slovom tohto roka je menej. Predsavzala som si, čo najviac vecí nerobiť. Pracovať menej, snažiť sa menej, ideálne vôbec. Nebyť perfekcionistka, nerobiť veci na 100 percent.

Byť lenivá, nechudnúť, netlačiť sa do vecí, ktoré mi nie sú príjemné. Nesúťažiť, koľko kníh za rok prečítam (momentálne mám veľkú čitateľskú krízu a v minulom roku som dokonca dočítala asi 4 knihy), hlavne už vôbec nikdy s nikým nesúťažiť.

Mať čo najviac v paži. Vykašlať sa na termíny, nadprácu a prestať sa rozčuľovať, že iní okolo mňa sa nesnažia. Učiť sa od nich nebyť „Hujerom“, ale iba tak pomaly preplávať životom a užívať si ho.

Je to pre mňa úplne nové. Možno dokonca ťažšie ako tie „výkoňácke“ predsavzatia z minulosti. Povoliť si opraty a pristupovať k sebe s láskavosťou.

Prajem všetkým ženám, aby si v tomto roku dovolili fungovať len tak na polovicu. Alebo ešte lepšie, na tridsať percent. Ubrať!  Uvidíte, dobre bude.