Minulý týždeň Chrissy Teigen s Johnom Legendom oznámili, že prišli o bábätko. Modelka postla srdcervúce fotografie z nemocnice na svojom instagrame s rovnako smutným popisom. Na jednej fotke sedí na posteli, keď jej pichajú injekciu a plače. Na inej smútia už s mŕtvym bábätkom. Niektorí jej vyjadrovali sústrasť, niektorí ju začali hejtovať, že si má také veci nechať pre seba.
  
Odhliadnuc od toho, že všetci vedeli, že je tehotná, a tým pádom by všetci vedeli, že potratila, povedzme si ako to je. Nájsť na instagrame, sociálnych sieťach, a v bulvári skutočné životné príbehy je ťažké. Odvšadiaľ na vás vykukujú šťastní ľudia, bez problémov, hádok. Občas sa niekto rozvedie a všetci-sa-čudujú-čo-sa-stalo
 
 
Chcete si pravidelne prečítať stĺpček Zuzany Kovačič Hanzelovej priamo vo svojom e-maily bez reklamy?
 
 
Mám dobrú priateľku. Veľmi by chcela bábätko, problém nemajú, ale nejde to. Išli na umelé oplodnenie, prvé sa hneď chytilo, ale neudržalo. Po pár týždňoch bolo preč - smútok, rana. Sedíme na lavičke v Medickej a rozprávame sa o tom. Popisuje ako veľmi jej pomohlo, keď zistila, že 30 percent žien má v prvých týždňoch spontánny potrat. Že v tom nie je sama. Že sa to tak občas stane. Vysvetľovala mi, že sa to dozvedela v podporných facebookových skupinách. Naživo o týchto témach nikto nehovorí. 
 
Iste, každý bolesť a smútok prežíva inak. Niekto sa s ním podelí, niekto ho chce mať len pre seba. Dookola opakujem ľuďom, nech sa žien nepýtajú, či chcú a kedy budú mať deti. Pre mnohých sú to bolestivé témy a navyše je to intímna vec, ktorú by sa vás nemal pýtať cudzí človek. Ale možno by sme predsalen mali zvážiť otvorenejšie hovoriť aj o bolestiach - aspoň s priateľmi. Blízkymi. Rodinou. 
 

 

 
Chrissy Teigen sa rozhodla podeliť sa o to s celým svetom. Aj tak by sa to totiž dozvedel z bulváru, trikrát prekrútené. Pripomenula nám, že radosť aj život sú občas ľahko pominuteľné. V dnešných časoch koronavírusu, sa nám takáto malá pripomienka hodí.