Praktikantky sa na neho údajne opakovane sťažovali, že ich sexuálne obťažuje. Výbušnú povahu nezaprel ani pri pacientoch, na ktorých býval agresívny. Muž, ktorý ho poznal, pre televíziu Markíza uviedol, že v práci trávil veľa času, niekedy aj 300 hodín mesačne.

Zatkli záchranára, čo mal znásilniť študentku  

Hovoril o záchranárovi Ivanovi P. (54), ktorý je trestne stíhaný za znásilnenia závažnejším spôsobom konania. Ak ho uznajú vinným, hrozí mu až 15-ročný trest. Obvinený sa ku skutku odmietol vypovedať.

Hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak podľa médií informoval, že ho súd vzal do väzby z dôvodu preventívnej väzby, keďže “sú dôvodné obavy, že by pokračoval v trestnej činnosti. Obvinený odmietol vypovedať ku skutku.”

Prípad 22-ročnej študentky intenzívne vyšetruje políciu od nedele (10.9.), keď sa nad ránom stratila. O 26 hodín neskôr ju našli v kríkoch pred nemocnicou v v bezvedomí a intoxikovanú. Páchateľ mal mladú ženu uniesť v bratislavskej Petržalke, keď šla zo zastávky MHD domov. Páchateľ ju napichal liekmi na spanie, naložil do auta a odviezol preč.

Počet znásilnení na Slovensku

Záchranná zdravotná služba (ZZS) Bratislava sa vo svojom vyhlásení dištancovala od konania svojho zamestnanca. "Toto konanie odsudzujeme, ale, žiaľ, ako zamestnávateľ nevieme nijako ovplyvniť, keďže sa udialo v čase osobného voľna podozrivého," uviedla ZZS vo svojom stanovisku, z ktorého citoval cas.sk.

Zároveň sa ohradila voči tvrdeniam médií, že v ZZS Bratislava zmizli opiáty. V rámci vykonaných kontrol na všetkých staniciach ZZS Bratislava sa zistila nezrovnalosť v počte psychotropných látok len na jednej stanici. "Po tomto zistení bolo podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa," doplnila ZZS.

Ivan P. je  trestne stíhaný za znásilnenie závažnejším spôsobom konania. Polícia za minulý rok na Slovensku eviduje 107 prípadov znásilnenia, čo je najvyššie číslo za posledných najmenej desať rokov. Málokedy však ide o presné číslo, pretože veľa žien sexuálne násilie ani nenahlási.