Patríte medzi tých šikovných, ktorí si veľa vecí doma zvládnu sami vytvoriť? Nechcete zbytočne utrácať za veci, ktoré má potom doma každý a ich kvalita za veľa nestojí? Chcete byť originálny? Ušite si vianočný obrus alebo vianočné obliečky!

Vianoce sú len raz za rok

Tiež sa na nich tešíte? Už sa nemôžete dočkať, až uvidíte tie rozžiarené detské očká, ktoré budú pozorovať stromček a strážiť okno, kedy konečne okolo preletí Ježiško a nadelí pod stromček darčeky? Pre deti je také čakanie dlhé, my dospelí si na Štedrý deň často hovoríme, že by mohol byť o niečo neskôr, pretože sme toho ešte toľko nestihli. Na druhú stranu sa ale nemôžeme dočkať, až bude za nami a my si vydýchneme.

Vianoce nie sú o tom, aby sme stihli upratať, navariť, napiecť, nakúpiť a urobiť tisíc ďalších vecí. Vianoce sú o stretávaní, pohode a o tej kúzelnej atmosfére. Nič sa nestane, keď nenapečiete a pečivo si kúpite. Nič sa nestane, keď nebudete mať upratané ako na operačnom sále. Skúste si ich užiť a urobiť radosť svojim najbližším. Skvele vám na to poslúžia aj látky s vianočnými motívmi.

Foto - goldea.sk

Čo všetko sa z nich dá ušiť?

Kto rád tvorí, ten by nás určite zasypal celou hromadou nápadov, čo všetko sa dá na Vianoce ušiť. Vďačným darčekom môže byť napríklad:

• Prestieranie

• Vianočné chňapky

• Utierky

• Obrus

• Behúň na stôl

• Závesy

• Vianočné vankúšiky

Na dekoračné účely si môžete ušiť aj nejakého toho vianočného škriatka, kto je naozaj zručný, ten si na dvere môže zmotať aj látkový veniec pletený z troch vrkočov. Na tom nie je nič zložité, je to ako pliesť vrkôčik alebo vianočku.

Deti zase určite ocenia, keď im ušijete nejaké pekné obliečky, vďaka ktorým im čakanie na Ježiška bude rýchlejšie ubiehať.

Foto - goldea.sk

Na aké motívy a farby staviť?

Farby, ktoré charakterizujú Vianoce sú červená, zlatá, strieborná, modrá, zelená, biela a ich najrôznejšie kombinácie. Zladiť by ste ich mali s ostatným vybavením interiéru. Keď príde na motívy, medzi tie typické patria soby, stromčeky, zasnežené dedinky, vianočné ozdôbky, hviezdičky, vločky, vianoční škriatkovia a ďalšie.

Že nie ste tak zruční, napriek tomu by ste bytový textil s vianočnou tematikou tiež radi mali? Nie je nič jednoduchšie ako si ho kúpiť. Ponuka je široká, aj vy sa tak môžete tešiť ako z vianočných obliečok, tak z obliečky na vankúšik, vianočného obrusu, prestierania alebo závesov.

Viete, že napríklad vianočné obliečky môžete doplniť aj o vianočnú posteľnú plachtu a osláviť tak Vianoce aj v spálni?