Tablety, kapsule či šumivé a vo vode rozpustné vitamíny. Foriem, akými môžeme telu dodať potrebné vitamíny či stopové prvky je hneď niekoľko, nie každému však môžu vyhovovať. Zatiaľ čo niekto má problémy s prehĺtaním veľkých tabliet, inému možno nechutia šumivé doplnky výživy.

Najväčším nedostatkom bežných foriem vitamínov a iných doplnkov výživy, ako sú tabletky či kapsule, je, že sa prevažná časť samotného doplnku výživy znehodnotí už v tráviacej sústave a na miesto určenia v našom tele sa dostane iba malá časť množstva uvedeného na obale výživového doplnku. Tento nedostatok sa vedci pokúsili vyriešiť vyvinutím lipozomálnej formy vitamínov. 

Rýchle a účinné vstrebávanie

Lipozomálna forma vitamínov je pre mnoho ľudí stále novinkou. Táto forma má až šesťkrát vyššiu vstrebateľnosť oproti klasickým tabletám. Zatiaľ čo pri kapsulách a tabletách sa do nášho tela dostane len približne 20% doplnku, lipozomálnou formou prijmeme do organizmu až 90% vitamínu vďaka jeho vysokej vstrebateľnosti.

Lipozómy sú drobné bubliny mikroskopickej veľkosti, ktorých vonkajší obal sa skladá zo zdravých tukov s dutým jadrom. Lipozomálny obal umožňuje rýchlejšie a účinnejšie vstrebávanie, a tak isto aj lepší vstup dovnútra buniek, a to hlavne kvôli tomu, že účinné látky sú vďaka lipozomálnemu obalu chránené pred enzýmami a do istej miery aj pred kyselinami v žalúdku. Tým sa látka dostane rovno do krvného obehu. 

Vitamíny a minerály v lipozomálnej forme

Pokiaľ máte akútny nedostatok vitamínov a minerálov, odporúča sa siahnuť po lipozomálnej konzistencii, keďže sa jedná o najrýchlejšie a najefektívnejšie prijatie výživovej látky do tela. Slovenská spoločnosť Adelle Davis® má vo svojom portfóliu viacero vitamínov či minerálov v lipozomálnej forme. Medzi najobľúbenejšie však patria najmä lipozomálny vitamín C, vitamín D3 či zinok, ktoré veľa ľudí užíva najmä v období chrípok s cieľom chrániť svoje telo pred rôznymi respiračnými ochoreniami. 

Lipozomálne vitamíny značky Adelle Davis® sú vyrobené s veľkou zodpovednosťou a rešpektom k učeniu Adelle Davis, s využitím najnovších trendov v biochémii a výrobe výživových doplnkov.  Adelle Davis bola vizionárka a priekopníčka v oblasti zdravej výživy, bola zástankyňou zdravého životného štýlu a stravovania. Za kľúč k zdraviu považovala konzumovanie prírodných, nespracovaných potravín a vhodné dopĺňanie potrebných vitamínov a minerálov do tela, v závislosti od individuálnych potrieb.