Stand-up komička Simona Salátová už nebude stálou hosťkou ženskej diskusnej relácie Silná zostava, v ktorej účinkovala od marca 2021. Dôvodom boli vážne témy, ktoré sa v posledných týždňoch riešili, ale aj nezhody komičky s kostymérkami RTVS.

Kostymérky a poznámky na postavu

“V aktuálnej situácii moderátorka s hosťami rieši vážne témy súvisiace najmä s vojnou na Ukrajine. Samotná pani Salátová tvorcov už viackrát informovala o zámere nebyť súčasťou diskusie pri vážnejších témach, kde sa nehodí isté odľahčenie, ktoré Simona Salátová vie do diskusie priniesť,” uviedla pre Ženy v meste hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Podobne sa pre médiá vyjadrila aj stand-up komička Simona Salátová. Spomenula aj druhý problém, pre ktorý skončila a nebolo ju vidieť v posledných štyroch častiach relácie.

„Za rok spolupráce ma skúšali obliecť dve kostymérky, ktoré občas utrúsili poznámku či komentár na moju postavu. V závere spolupráce sa RTVS úplne dištancovala, čo budem mať v relácii oblečené, pretože sa údajne nenašiel nikto, kto by mohol a vedel pomôcť s outfitmi na moju postavu,“ povedala pre Šarm Simona Salátová.

Problém s kostymérkami potvrdila aj hovorkyňa RTVS. “Pre nezhody s prvou kostymérkou produkcia vybrala pani Salátovej druhú kostymérku. Ani tá však s pani Salátovou podľa našich informácií nevedela pre vyťaženosť komičky zladiť termíny pre spoločný výber a nákup oblečenia. Produkcia teda nakoniec nechala pani Salátovej pri výbere oblečenia voľnú ruku a rovnako aj financie na to určené,” uviedla Andrea Pivarčiová.

Silná zostava zčala v roku 2017

Oslovili sme aj moderátorku Veroniku Cifrovú Ostrihoňovú, ktorá nás odkázala na  PR oddelenie RTVS. Moderátorka aj komička sa však pre médiá vyjadrili, že za odchodom Salátovej nie sú nezhody s moderátorkou.

Prvú ženskú diskusnú reláciu Silná zostava začala verejnoprávna RTVS vysielať v máji 2017 s podtitulom Päť (silných) žien o slabých miestach našej  spoločnosti. Medzi panelistkami boli od začiatku nielen expertky v danej profesii, komentátorky, blogerky, zástupkyne rôznych vekových skupín, ale aj stand up komičky, herečky, či speváčky, ktoré ponúkali na tému laický, často odľahčený pohľad.

Prvou moderátorkou Silnej zostavy bola bývalá šéfeditorka zahraničného spravodajstva Oľga Baková. Po viac ako ročnej prestávke ju od marca 2021 moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktorá prešla z televízie Markíza do RTVS.

Stálou hosťkou sa vtedy stala stand-up komička Simona Salátová, ktorá sa vo svojich vystúpeniach často venuje ženským témam.