Dlhoročná novinárka a moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová bude kandidovať do júnových volieb do Európskeho parlamentu za Progresívne Slovensko, ktoré vedie expremiér Ľudovít Ódor.

Veronika Cifrová Ostrihoňová kandiduje do eurovolieb

“O ľudských právach, rodovej rovnosti či potrebách najzraniteľnejších tam zástupcovia a zástupkyne Slovenska často šíria dezinformácie a hovoria o nich s nenávisťou. Ja chcem tieto problémy naopak ozvučiť, a hľadať riešenia,” povedala Veronika Cifrová Ostrihoňová v rozhovore pre Ženy v meste.

Veronika Cifrová Ostrihoňová bola redaktorkou spravodajstva na televízii Markíza, v roku 2019 odišla na materskú dovolenku. V Markíze neskôr skončila a prešla do verejnoprávnej RTVS, kde začala moderovať ženskú diskusnú reláciu Silná zostava. Na našom portáli Ženy v meste písala do roku 2021 stĺpčeky, kde sa venovala ženským právam.

Mala aj vlastnú úspešnú talk šou Sit down s Veronikou, kde sa venuje inšpiratívnym ženám, ale aj ťažkým témam. Šou bola pravidelne vypredaná. Na instagrame má viac ako 210-tisíc sledovateľov.

Silná zostava v RTVS končí

Po oznámení kandidatúry RTVS ukončila s Cifrovou Ostrihoňovou spoluprácu, skončila však aj relácia Silná zostava, kde diskutovali významné ženy, medzi nimi prezidentka Zuzana Čaputová, či expremiérka Iveta Radičová.

„Vzhľadom na odchod moderátorky Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej z diskusnej relácie Silná zostava, bude relácia nahradená reprízami talkshow Trochu inak s Adelou. Vstup Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej do politiky je nezlučiteľný s jej ďalším pôsobením na obrazovkách RTVS,“ uviedla hovorkyňa Zuzana Vicelová. Okrem Cifrovej Ostrihoňovej posilní kandidátku Progresívneho Slovenska aj dlhoročná diplomatka Ľubica Karvašová.

Reláciu Silná zostava začala ako prvá v máji 2017 moderovať novinárka Oľga Baková. Nápad vytvoriť diskusnú reláciu, kde budú účinkovať len ženy, mal Tomáš Kaminský, kreatívny producent a autor formátu. Kaminský na Na Silnej zostave pracoval do konca roku 2018. Dramaturgicky Silnú zostavu viedla Ľubica Stanek.