Páry rovnakého pohlavia - sú na Slovensku neviditeľné? A chceme ich vidieť? To je téma novej Silnej zostavy, ktorá sa po ročnej pauze vracia na obrazovky RTVS. Viesť ju bude nová moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová a stálou hosťkou bude stand-up komička Simona Salátová. Obe sa poznajú a venujú ženským témam.

Diskutovať bude aj psychologička Jana Fúsková a ústavná právnička Lucia Berdisová.

Silná zostava sa začína

Začiatok prvej čisto ženskej diskusie posunula RTVS na 21:35 a bude o 10 minút kratšia, podľa vyjadrenia televízie na sociálnej sieti tak bude dynamickejšia. Témy budú naďalej aktuálne, prvá sa týka párov rovnakého pohlavia po aktuálnom sčítaní obyvateľstva.

Podľa moderátorky Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej bude Silná zostava po novom osobnejšia, zaznejú tam názory nielen odborníčok, ale aj laikov a laičiek.

Silná zostava sa začala v roku 2017 

Reláciu Silná zostava začala ako prvá v máji 2017 moderovať novinárka Oľga Baková. "Som veľmi rada, že Silná zostava opäť prichádza na obrazovky a vedenie RTVS jej dáva taký skvelý priestor na jednotke. Je to unikátny typ relácie, ktorý do verejnoprávnej televízie určite patrí. Veronike, moderátorke, držím palce, nech sa darí a nech ju to baví. Celému tímu - veľa síl, dobrých námetov na diskusiu a veľa spokojných divákov," uviedla pre Ženy v meste.   

Nápad vytvoriť diskusnú reláciu, kde budú účinkovať len ženy, mal Tomáš Kaminský, kreatívny producent a autor formátu. Kaminský na Na Silnej zostave pracoval do konca roku 2018.