Tri ženy, ktoré sa navzájom nepoznajú, obvinili 67-ročného herca Chrisa Notha, že ich sexuálne zneužil. Herec známy ako Pán Božský zo seriálu Sex v meste sa objavil na obrazovkách v nových častiach populárneho seriálu HBO. Aj preto sa ženy rozhodli prehovoriť s novinármi.

Polícia Notha zatiaľ nevyšetruje.

Chris Noth a prípad z roku 2004  

Dve ženy sa ozvali portálu The Hollywood Reporter nezávisle na sebe. Prvá, ktorú portál nazval Zoe (jej skutočné meno je iné), sa s hercom stretla ako 22-ročná v Los Angeles vo firme, kde vtedy pracovala. North, ktorý mal vtedy 49 rokov, ju pozval do bazénu v budove, kde mal byt. Šla tam so svojou najlepšou kamarátkou, ktorá potvrdila, že boli s hercom v bazéne a vo vírivke.

Potom však Noth povedal, že musí ísť telefonovať a vyzval Zoe, aby mu doniesla knihu, ktorú je nechal prelistovať. Keď vstúpila do bytu, Noth jej dal pusu, po ktorej sa Zoe chcela vrátiť ku kamarátke. Herec si ju však pritiahol k sebe, stiahol z nej kraťasy a spodnú časť plaviek. Potom ju pred zrkadlom začal znásilňovať. “Bolo to veľmi bolestivé a kričala som: Prestaň,” opisuje si žena. “Ale on neprestal. Povedala som mu: Môžeš si aspoň nasadiť kondóm?” Noth sa vraj na tom zasmial. To bolo v roku 2004.

Chris Noth a prípad z roku 2015

Druhý prípad je z roku 2015 a prehovorila o ňom Lily, čo nie je jej skutočné meno. Lily ako 25-ročná stretla herca v jednom newyorskom klube. Pozval ju na rande a potom k nemu domov, kde sa ju snažil zviesť. Stiahol jej nohavice a strčil jej penis do úst. Nakoniec mali spolu sex. “Boli sme pred zrkadlom. Plakala som počas toho,” povedala žena, ktorá sa cítila zneužitá.

Chris Noth obvinenia odmietol. "Obvinenia vznesené voči mne osobami, ktoré som stretol pred rokmi alebo dokonca desaťročiami, sú úplne nepravdivé," uviedol a dodal, že určité hranice nikdy neprekročil. "Nenapadol som tieto ženy," podotkol s tým, že všetko prebehlo so súhlasom.

Tretie obvinenie: Žena z Kanady

Tretia žena je Kanaďanka a s hercom sa mala spoznať ako 18-ročná v jednej talianskej reštaurácii v New Yorku, kde spievala a zarábala si na štúdium herectva. Žena, ktorú americký portál The Daily Beast nazvali Ava, opisovala, ako ju herec v roku 2010 vylákal do zadnej miestnosti reštaurácie. Zhasol svetlo, začal ju bozkávať a snažil sa do nej preniknúť prstami. Myslela si, že skonči, keď jej nahmatal tampón. Herec ju ale obťažoval ďalej.

“Neakceptoval nie, ale zareagoval, keď som povedala, že nie tu,” uviedla. Tak sa jej ho podarilo odtlačiť. Noth jej ešte posielal SMS správy, na ktoré už nereagovala.