Americký herec Danny Masterson, známy zo seriálu Tie roky sedemdesiate, bol pred dvoma týždňami odsúdený za znásilnenie dvoch žien. Na súde si vypočul nekompromisný verdikt - 30 rokov väzenia.

Danny Masterson: rozsudok a rozvod

Teraz ho čaká rozvod. Žiadosť podala jeho manželka, herečka Bijou Phillips, ktorá svojho muža počas celého súdneho procesu podporovala.

Manželstvo trvalo dvanásť rokov, ale pár tvorili od roku 2004. Phillips podala žiadosť o rozvod v pondelok na kalifornskom súde. „Pani Phillips sa rozhodla v tejto nešťastnej dobe podať žiadosť o rozvod so svojím manželom. Jej prioritou zostáva ich dcéra. Toto obdobie bolo pre celú rodinu nepredstaviteľne ťažké,“ uviedol jej právny zástupca Peter A. Lauzon pre TMZ s tým, že si manželia boli vždy vzájomne oporou a že pani Phillips vie, že je Masterson úžasným otcom.

Masterson dostal 30 rokov až doživotie

Danny Masterson, 47-ročný rodák z New Yorku, bol prvýkrát obvinený zo znásilnenia tromi ženami v roku 2020. K činom malo dôjsť medzi rokmi 2001 – 2003. Svoju úlohu mala zohrať jeho scientologická viera a to, že využil svoje postavenie a slávu na zmanipulovanie. Hercovi bola nakoniec preukázaná vina v dvoch z troch prípadov.

Herca odsúdili na 30 rokov až doživotie, čo znamená, že odsúdený si môže o podmienečné prepustenie požiadať až po tom, čo si vo väzení odpyká 30 rokov. Jeho žiadosti nemusia vyhovieť.