Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodol, že Marián Kočner a Alena Zsuzsová sú nevinní z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Skutok sa podľa súdu stal, ale nepodarilo sa preukázať, že ho spáchali Kočner a Zsuzsová. Najbližší obetí, Kuciakovci aj Zlatica Kušnírová, odišli z pojednávacej miestnosti ešte počas čítania rozsudku.

Rozsudok nie je právoplatný.

Kočner je nevinný

Súd zároveň odsúdil Mariana K. na peňažný trest 5000 eur, alebo na náhradný trest väzenia päť mesiacov za nedovolené ozbrojovanie. Uviedla to v rozsudku predsedníčka senátu Ružena Sabová. 

Szabó je vinný

Vinný je Tomáš Szabó, ktorý vraždu vykonal spolu s Miroslavom Marčekom na žiadosť Zoltána Andruskóa. Szabó dostal 25 rokov väzenia, vinný je aj z vraždy podnikateľa Petra Molnára.

O Kočnerovej a Zsuzsovej nevine navyše podľa informácií Denníka N rozhodli dvaja členovia senátu Matel a Stieranka, predsedníčka senátu Sabová bola proti.

Na rozsudok kriticky reagovala prezidentka Zuzana Čaputová. „Verdikt súdu ma šokoval a potrebujem porozumieť jeho odôvodneniu. Rešpektujem ho, ale očakávam, že hľadanie spravodlivosti sa nekončí a bude pokračovať na Najvyššom súde. Myslím na rodičov Jána a Martiny a prajem im veľa síl v tejto ťažkej chvíli. Oni, aj my všetci si zaslúžime vidieť vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí si vraždu ich detí objednali a sprostredkovali.“