V stredu pracovníkovi strojovne na výletnej lodi Bohemia na Domaši potvrdili COVID-19. Krátko na to populárne plavby po Domaši na východe Slovenska zrušili. 

Loď Bohemia na Domaši a koronavírus

„Pracovníkovi strojovne na výletnej lodi Bohemia, ktorý bol na lodi naposledy pred siedmimi dňami, v stredu diagnostikovali Covid-19. Treba uviesť, že v práci vždy používal ochranné rúška aj dezinfekciu na ruky. Nemal žiadne príznaky, v posledných dňoch navštívil viaceré ambulancie z dôvodu predoperačných vyšetrení, nakoľko mal naplánovanú bežnú operáciu. Posledných sedem dní v práci nebol. Je možné, že ochorenie získal niekde v ambulanciách na predoperačných vyšetreniach a je tiež možné, že ďalší test bude negatívny. Preto netreba podliehať panike,“ informovali na sociálnej sieti Domaša City Dobrá.

Otestovať tak nechali všetkých pracovníkov lode Bohemia. "Všetky výsledky siedmich testov, ktoré sme robili, sú negatívne," povedal  TASR vyjadril starosta obce Kvakovce Radovan Kapraľ s tým, že testovanými osobami boli všetci členovia posádky, ktorí prišli s pozitívne testovaným strojníkom do priameho kontaktu. Ako doplnil, obec dá otestovať aj ľudí, ktorých kontakt s posádkou lode je nepriamy.

"Sú to ľudia, ktorí zabezpečujú chod lode a celého rekreačného strediska Dobrá," vysvetlil.

Loď Bohemia - plavby obnovia

S plavbami po Domaši by preto opäť chceli začať už v sobotu 22. augusta.

Ako doplnil, obec o možnostiach opätovného spustenia plavieb Bohemie konzultuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva. "Chceli by sme začať od zajtra. Chceme ešte zvýšiť opatrenia, posádka bude eliminovaná," spresnil.

Loď Bohemia na Domaši.  Foto - Miriam Zsilleová

Doterajšia sezóna lode Bohemia podľa Kapraľa naplnila ich očakávania, lístky na plavby sú vypredávané týždeň vopred. "Aj stredisko sme pripravili na nápor denných turistov, urobili sme gurmánsku uličku, sú tu rôzne atrakcie. Až na tie júlové dažde bola sezóna vcelku dobrá," uzavrel.