Nemusíte cestovať do zahraničia. Krásne letné kúpaliská nájdete po celom Slovensku. Vyskúšať môžete najvyššie položené kúpalisko v strednej Európe, biokúpalisko či termálne kúpalisko s unikátnou termálnou vodou v Európe. Užite si v nich víkendy i letné prázdniny. 

Letné kúpalisko v Trenčíne

Foto - Letné kúpalisko Trenčín

Trenčania boli sedem rokov bez letného kúpaliska. Staré kúpalisko s výhľadom na hrad Matúša Čáka muselo ustúpiť modernizácii železnice. Nové síce postavili ešte v roku 2011, no neviedli k nemu žiadne inžinierske siete, a tak bolo nepoužiteľné. Nové letné kúpaliskom otvorili v roku 2017. 

Výška vstupného sa tento rok (2022) nemenila. Dospelý zaplatí 6 eur, Trenčania budú mať po preukázaní dokladu totožnosti zvýhodnené vstupné 4 eurá. Deti do 5 rokov zdarma.  

Skúste aj najkrajšie kúpaliská v okolí Bratislavy - kliknite.

Kúpalisko Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach

Kúpalisko Zelená žaba.  Foto - kupelezelenazaba.sk

Najvyššie položené termálne kúpalisko v strednej Európe z technických príčin v roku 2001 po 65-ročnej nepretržitej prevádzky uzavreli.

Unikátne funkcionalistické dielo architekta Bohuslava Fuchsa pre verejnosť opäť otvorili v auguste 2015. Kúpalisko je príkladom dokonalej symbiózy architektúry a prírody, do ktorej je včlenená. V lete sa tu schladíte v bazéne, ktorý bol čiastočne vytesaný do mohutnej skaly v kopci.

Nájdete tu hlavný 33 metrov dlhý antikorový bazén s vodným gejzírom, masážnymi lavicami či divokou riekou, vírivku, slnečné terasy s ležadlami i detský bazén. Celodenný vstup pre dospelú osobu je 18 eur, vstup na tri hodiny je 13 eur, dieťa do 5 rokov zadarmo. 

 

Letné kúpalisko wellnes centra Relax Aqua & Spa Trnava

Aquapark Trnava Foto - TASR

Vonkajšie kúpalisko sa nachádza na mieste bývalého kúpaliska Slávie.  Vo vynovenom areáli letného kúpaliska wellnes centra Relax Aqua & Spa Trnava bol starý zničený bazén nahradený novým vyhrievaným nerezovým bazénom s teplotou 27-28°C v závislosti od počasia 

Dnes je tam kúpalisko so 4 plaveckými dráhami, polohovateľnými ležadlami s perličkovým vírením, vodným barom a fontánou. Nájdete tam aj plávajúce lekná, šmykľavky pre deti a dva tobogány.

 

Plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom

Plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom. Foto - TASR

Populárne plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom ponúka tiché prostredie, krásne a príjemne okolie, čistú vodu a množstvo atrakcií. Nájdete tu veľký bazén mušľovitého tvaru s betónovou plážou otočenou na južnú stranu. 

V okolí kúpaliska je aj minizoo, vonkajšie fitness, lanová dráha a útulný park plný stromov. Návštevníkom tak ponúka vyžitie na celý deň. Vstupné pre dospelých 5,50, deti do 3 rokov zdarma.

 

Biokúpalisko v Levočskej doline

Foto - Levočská dolina

Je to prvé takéto biokúpalisko na Spiši, kde sa voda v bazénoch filtruje iba pomocou rastlín a rias. Nevyužívajú sa žiadne chemické látky. Môžete sa nielen okúpať, ale aj rybárčiť 

Čo si ulovíte, môžete hneď aj ugrilovať. Biokúpalisko sa nachdáza v levočskej dolien, asi 5 km od mesta Levoča, je obklopené levočskými vrchmi s cyklotraasmi a turistickými chdoníčkami. Dospelí zaplatia 12 eur, deti 5,50 eurá.

 

Termálne kúpalisko Podhájska

Foto - tkpodhajska.sk

Po dvoch rokoch si návštevníci termálneho kúpaliska Podhájska budú môcť užiť dva vonkajšie bazény. Pôvodne boli v Podhájskej k dispozícii štyri bazény s termálnou vodou, po stanovení maximálneho objemu množstva termálnej vody to budú dva - sedací bazén za budovou Relaxačno - rekondičného komplexu a vonkajší bazén v rámci areálu wellness centra.

Súčasťou oboch sú aj dva detské termálne bazény. V cene vstupného aj krytý plavecký bazén. V Podhájskej si tak opäť môžete užiť unikátnu termálnu vodu, ktorá je vzácna na celom území Európy, ktorá je porovnateľná so zložení Mŕtveho mora. Celodenný vstup je 9 eur, deti od 3 rokov platia 5.50 eur.