Zatiaľ čo si počas letnej dovolenky mnohí radi užívajú ležanie na pláži a voľnejší režim, zimná dovolenka je o niečom inom. Na lyžovačku je potrebná nielen dobrá kondícia a správne oblečenie, ale aj adekvátne poistenie. Viete, s čím všetkým vám vhodne zvolená poistka môže pomôcť?

Lyžovačka na Slovensku s poistením na hory

Na svahu sa môžete kedykoľvek zraniť. Poskytnutá lekárska pomoc bude hradená z vášho zdravotného poistenia, no ak budete potrebovať aj zásah horskej záchrannej služby, ten musíte zaplatiť z vlastných zdrojov. Tomu sa môžete ľahko vyhnúť tak, že si uzatvoríte poistenie na hory. Zásah horskej služby potom zaplatí vaša poisťovňa.

Toto horské poistenie je platné iba na území Slovenska a môžete si v rámci neho uzatvoriť viaceré doplnkové poistenia, ako napríklad pripoistenie batožiny, rizikových športov alebo zodpovednosti. Zabezpečíte si tak poistnú ochranu nielen v prípade zásahu horskej služby, ale aj pri strate vašich osobných vecí alebo napríklad aj vtedy, keď nechtiac zraníte iného lyžiara.

Cestovné poistenie vás bude chrániť na lyžovačke v zahraničí

Ak sa rozhodnete za zasneženými svahmi vycestovať za hranice našej krajiny, stavte na cestovné poistenie, v rámci ktorého si môžete pripoistiť zásah horskej služby. V niektorých poisťovniach je toto doplnkové poistenie automaticky súčasťou základného balíka poistenia na cesty. Taktiež si môžete dopoistiť aj ďalšie riziká, podobne ako pri poistení do hôr. Vaše cestovné poistenie vás tiež môže chrániť, keď sa zraníte pri vykonávaní rizikového športu, stratí sa vám batožina alebo poškodíte cudzí majetok, či niekoho neúmyselne zraníte. 

Štandardne je v rámci tohto poistenia hradená zdravotná starostlivosť pri nakazení sa ochorením COVID-19 v krajinách, ktoré sú označené za nerizikové. V prípade, že cestujete do krajiny, ktorá je považovaná za rizikovú, môžete si k základnému balíku poistenia na cesty dopoistiť aj riziko ochorenia COVID-19.

Poistite sa rýchlo a výhodne

Poistenie na hory alebo cestovné poistenie vás bude stáť len pár eur a v prípade poistnej udalosti vám môže ušetriť stovky, v extrémnych prípadoch aj tisícky eur. Okrem toho sa do zahraničia či na hory môžete poistiť kompletne cez internet aj na poslednú chvíľu pred odchodom.

Využite porovnanie cien poistenia od Netfinancie.sk a uzatvorte si horské poistenie alebo cestovné poistenie online. Vďaka porovnávacej kalkulačke ľahko nájdete tú najlacnejšiu ponuku alebo takú kombináciu pripoistení, ktorá vám najviac vyhovuje. Zaberie vám to len pár minút a zaručíte si tak spoľahlivú a kvalitnú poistnú ochranu.