Boli to 14-, 15- a 16-ročné deti. Napadali dievča, ktoré malo iba 11 rokov. Opili ju, bili a vyzliekli, všetko si potom nahrávali na telefón a video zverejnili na sociálnej sieti.

Miloslavov: Fotografie a videá z útoku

Keď 11-ročné dievča ostalo nehybne ležať, skupina tínedžerov sa údajne dohadovala, čo povedia záchranárom a polícii. Údajne sa snažili zamaskovať aj všetky stopy a nechať ju tam. Niekto zrejme nakoniec zavolal záchranku.

Prečítajte si

Deti z Miloslavova nepotrebujú politikov

„Každý deň chodia nové videá a nové fotky. Je to hrozné. Toto si nezaslúžila, veď má 11 rokov,“ povedala pre tvnoviny.sk mama dievčaťa.

Incident, ktorý sa odohral 2. januára v areáli bývalého družstva v časti Alžbetin dvor v Miloslavove, už vyšetruje polícia. „Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci vyšetruje okolnosti napadnutia maloletého dievčaťa, ku ktorému malo prísť v priebehu dňa 2. januára v Miloslavove. Vzhľadom na citlivosť prípadu bližšie informácie nebudeme zverejňovať,“ uviedla k prípadu polícia na sociálnej sieti.

Napadnuté dievča má traumu

Prípadu sa venuje aj investigatívna reportérka Kristína Kövešová. Tá na svojej sociálnej sieti uviedla, že podobný útok údajne nebol prvým. Detský gang mal v obci vyčíňať už dlhšiu dobu.

Polícia tieto informácie v uvedenej obci nepotvrdila. "Rovnako neevidujeme zo strany občanov doposiaľ žiadne oznámenie alebo podanie, ktoré by sa týkalo takéhoto konania „gangu“ v uvedenej obci ani v blízkom okolí," uviedla na sociálnej sieti.

 

„Dievča má vážnu psychickú traumu. Deti si ďalej posielajú videá z útoku. Toto nebol jediný útok detského gangu,“ píše na sociálnej sieti Kristína Kövešová, ktorá sa s obeťou stretla.