Ako vybrať detský tábor - program, lokalita, ale aj bezpečnosť a cena. Ktoré kritériá treba zvažovať pri výbere letného tábora pre deti?  

1. Bezpečnosť a starostlivosť o deti

Každý rodič chce mať istotu, že svoje deti zveruje do správnych rúk - ľuďom, ktorí vedia, čo robia. Dôležitou informáciou je  to, koľko detí pripadá na jedného dospelého, akou formou vzdelávania prešli animátori, ako je zabezpečená hygiena a zdravotná pomoc, možnosti špeciálnej stravy (napr. pre celiatikov a pod.)

V kvalitnom letnom tábore je strava zabezpečená päťkrát denne a je zaistený aj nepretržitý pitný režim. Vybavenie kuchyne zodpovedá hygienickým predpisom a potraviny sú správne uskladnené. Rodič má mať vždy kontakt na hlavného vedúceho a zdravotníka v tábore.

2. Program tábora a aktivity

Aký je program dňa, režim v tábore, či dieťa zvládne ponúkané aktivity.

3. Prostredie a lokalita

Kde sa tábor nachádza a akou formou dopravy je dostupný.

4. Cena letného tábora pre deti

Rovnako ako široká je ponuka táborov, širokým je i cenové rozpätie. O to väčší pozor si treba dávať a treba dobre porovnávať jednotlivé tábory. Lákavé ceny môžu ísť práve na úkor kvality programu, štandardu ubytovania, alebo sa výsledná cena môže ešte navýšiť o príplatky za výlety.

5. Referencie

Určite máte vo svojom okolí známych, ktorí majú už overené kvalitné tábory, rovnako ako aj deti majú kamarátov, ktorí sa do overených táborov roky vracajú. Ak zvažujete konkrétny tábor, môžete si naň nájsť referencie na rôznych rodičovských blogoch a fórach. Tieto názory a odporúčania určite dobre zvážte. Opatrní buďte hlavne vtedy, ak tábor vyberáte na základe reklamy, letáku, inzerátu a podobne. Nebojte sa však vyskúšať aj niečo nové.