Ples v opere 2020. Všetky podrobnosti o dnešnom otvorení plesovej sezóny v Opere Slovenského národného divadla v Bratislave. Prečítajte si všetko o dnešnom Plese v opere 2020.

Ples v opere 2020 - podrobnosti

Dve dekády sa v historickej budove Slovenského národného divadla koná Ples v opere, ktorý otvára plesovú sezónu na Slovensku.

Jubilejný 20. ročník tohto dobročinného podujatia sa uskutoční dnes, teda v sobotu 11. januára.

Stretne sa na ňom 300 párov osobností z oblasti vedy, spoločenského, hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania aj športu.

Svojou účasťou podporia charitatívny rozmer tohto podujatia a v tomto roku opäť prispejú na podporu inkluzívneho vzdelávania na slovenských školách. TASR o tom informoval PR manažér Filip Púchovský.

Otvárací valčík dobročinného Plesu v opere, ale aj celej plesovej sezóny na Slovensku, prebehne tradične v podaní tanečníkov Interklubu Madit.

 

Ples v opere 2020 róby - kliknite

Ples v opere 2020 ŠATY. Veľka FOTOGALÉRIA

Ples v opere 2020. Prvé fotky z červeného koberca

Ako sa dostať na Ples v opere a cena vstupenky - kliknite

Aké majú byť plesové šaty a aké sú trendy 2020 - kliknite

Ples v opere 2020: Všetko dôležité o Plese v opere - kliknite

 

Ples v opere 2020 podrobnosti

  • - Plesu sa zúčastní tristo párov z oblasti vedy, spoločenského aj hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania aj športu
  • - Záštitu nad plesom prevzala prezidentka Zuzana Čaputová
  • - Ples v opere 2020 Emília Vášáryová a Martin Huba
  • - Výťažok poputuje na rozšírenie programu inkluzívneho vzdelávania Nadácie pre deti Slovenska aj na materské školy
  • - Počas minulého 19. ročníka hostia venovali historicky najvyššiu sumu – celkovo 270 486 eur
  • - O úvodný ceremoniál sa postarajú operní sólisti Hrachuhi Bassenz a Pavol Bršlík

 

 

Priestory historickej budovy opery prepožičiava Slovenské národné divadlo Plesu v opere od jeho prvého ročníka. Opera sa stala aj základom úvodného ceremoniálu, ktorý má aj v tomto roku pod taktovkou uznávaná česká režisérka a choreografka Jana Burkiewicz, známa produkciou, ktorá kombinuje divadelnú tvorbu s moderným vizuálnym umením, dizajnom, novým cirkusom či módou.

Jej inšpiráciou pri koncipovaní úvodného ceremoniálu bola láska. Jubilejný Ples v opere uvedú slovenské herecké legendy Emília Vášáryová a Martin Huba.

Úvodný ceremoniál bude postavený na kombinácii popredných operných hlasov, sopránu Hrachuhi Bassenz pôvodom z Arménska a slovenského tenoru Pavla Bršlíka. Títo operní sólisti aktuálne patria medzi špičku medzinárodnej opernej scény a ich spoločné vystúpenie je zárukou neopakovateľného umeleckého zážitku.

Ples v opere 2020 - podrobnosti

Hudobnej dramaturgie jubilejného otváracieho ceremoniálu sa prvýkrát zhostil slovenský hudobný skladateľ Slavo Solovic. V rámci programu sa predstavia interpreti z oboch brehov Moravy, hudobných hostí budú sprevádzať Orchester Gustáva Broma a B - Side Band.

Predstavia sa Vojtěch Dyk, Tereza Černochová, Matěj Ruppert, Richard Müller, skupina Hex, Cimbal Brothers, Svetlana Rymarenko a ďalší umelci.

História Plesu v opere sa začala písať v roku 2001. Na začiatku bol zámer nadviazať na plesovú tradíciu, ktorá sa pestovala v mestách po celom Slovensku. Dnes predstavuje toto podujatie nielen prepojenie vysokého kultúrneho zážitku a spoločenskej elegancie, ale neodmysliteľne k nemu patrí aj jeho dobročinné poslanie.

Na minulom 19. ročníku dobročinného Plesu v opere hostia plesu venovali historicky najvyššiu sumu, celkovo 270.486 eur. Od roku 2010 tak dobročinný Ples v opere rozdelil viac ako dva milióny eur.

Po úvodnom ceremoniáli prevedie hostí zvyškom večera po prvýkrát v histórii tohto podujatia konferenciér. Tejto úlohy sa premiérovo zhostí mladý spevák, herec a moderátor Martin Madej.

Galéria šiat z Plesu v opere v roku 2019