Výborné pesto z tekvicových semienok, osvedčený recept. Tekvicové semienka sú bohatým zdrojom aminokyselín tryptofán, teda pôsobia na pohodu a dobrú náladu človeka.

Tekvicové pesto zo semienok - fotorecept kliknite

Pestá  sú vzácne preto, že vždy môžu byť iné. Ale stále výnimočné. Prevažne zo zdravých a čerstvých surovín. A vždy si ich môžete urobiť podľa toho, ktorú z ingrediencií máte doma radi.

Ja som tentoraz skúsila pesto z tekvicových semiačok. Svoju životnosť totiž na balkóne ako jednoročná rastlinka končila moja milovaná bazalka. Nechcela som urobiť známe bazalkové, či avokádové pesto a tak vzniklo toto, z tekvicových jadierok.

Vybrali sme pre vás aj recept na najlepšie špenátové pesto

 

 

Ingrediencie

  • hrnček bazalkových listov
  • hrnček tekvicových jadierok
  • 1 KL medu
  • 1 KL jablčného octu
  • ½ hrnčeka olivového oleja
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 1PL šťavy z citrónu, soľ

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Tekvicové pesto zo semienok. Foto - Lucia Tomečková

 

Tekvicové pesto zo semienok - recept a postup

  1. Nič jednoduchšie v kuchyni ako výrobu pesta nepoznám. Do misky dám všetky suroviny okrem oleja. Všetko dobre vymixujem ponorným mixérom tak, že postupne pri tom prilievam olivový olej.
  2. Dobre všetko rozmixujem na hladkú a nadýchanú kašu a pesto je hotové.

Tekvicové pesto zo semienok - rada na záver

Pesto je samo o seba mastnejšie, takže ho okrem cestovín, či do polievky, odporúčam ako delikatesu na suchú hrianku. Okrem toho tekvicové semienka sú bohatým zdrojom aminokyselín tryptofán, teda pôsobia na pohodu a dobrú náladu človeka. Okrem iného sú bohaté na zinok, horčík, fosfor, mangán, meď, vápnik, železo a vitamíny A, B, D, E. Oceníte to najmä v zimných mesiacoch, pretože pôsobia preventívne aj proti chrípke.

Dobrú chuť. 🍞

Vyskúšajte aj recept na tekvicový guláš s tymiánovými plackami