Výborný šalát s avokádom a lososom. Avokádo pomáha naštartovať metabolizmus. Vyskúšajte ho v šaláte podľa nášho receptu z kuchyne portálu Ženy v meste.

Šalát s avokádom a lososom

Keď ste prvýkrát skúsili avokádo, povedali ste si, že je mdlé, bez chuti, nič moc? Taká bola aj moja prvá reakcia. Potom prišli na rad rôzne recepty, vďaka ktorým som si avokádo zamilovala.

A stojí za to, pretože avokádo je nielen zdrojom vitamínov A, C, E a viacerých minerálnych látok, ako napríklad horčíku, fosforu, draslíka či medi, ale pomáha tiež schudnúť.

Úrychľuje spaľovanie tukov, keďže jedna z jeho látok zvyšuje produkciu hormónu v štítnej žľaze. Tým stúpa úroveň metabolizmu a spaľujú sa kalórie.

Vyskúšajte aj recept na najlepší lahodný cviklový šalát, zdravý

Avokádo pomáha pri chudnutí

Konzumáciou avokáda dokážeme tiež efektívne znížiť hladinu cukru v krvi, čo je veľmi dôležité pri chudnutí. Obsahuje veľmi kvalitné tuky ako kyselinu palmovú, linolovú a olejovú, ktoré sa neukladajú v telesnom tuku. Výborné, však?

Už nejaký čas jedávam avokádo na slano, sladko, ale aj v šaláte. Keďže, ako som už vyššie uviedla, môže pôsobiť trošku mdlo, je dobré ho skombinovať s niečím, čo ma výraznú chuť a tak vznikol tento recept. Ak máte chuť skúste aj pečeného lososa.

Šalát s avokádom a lososom - ingrediencie

  • mäkké avokádo,
  • 6 lyžíc plátkov zázvoru v náleve (také, aké sa konzumuje k sushi),
  • kukurica v konzerve,
  • 200 gramov údeného lososa,
  • šťava z limetky,
  • čierne korenie, štipka soli, kôpor,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Šalát s avokádom a lososom.  Foto - autorka

 

Šalát s avokádom a lososom - postup receptu

  1. Lososa, avokádo a zázvor nakrájame na drobno, pridáme kukuricu vymiešame, pokvapkáme citrónovou šťavou a jemne okoreníme. Dávajte si pozor, lebo losos je slaný. Ešte raz vymiešať a posypať kôprom.
  2. Šalát treba zjesť do dvoch – troch hodín, lebo avokádo tmavne. Ak si tento šalát obľúbite, tak odporúčam vyskúšať aj trošku iné zloženie, napríklad kukuricu môžete nahradiť fazuľovými luskami – aj táto kombinácia výborne chutí.
  3. A vedeli ste, že avokádo je využívané aj v kozmetických prípravkoch? Oplatí sa pozrieť po ponukách, ktoré obsahujú toto ovocie, odporúčame najmä olejčeky, ktoré veľmi účinne pôsobia na pokožku a rýchlo sa vstrebávajú.

Dobrú chuť. 👌

Vyskúšajte aj recept na zdravý cviklovo-jablkový šalát