Je tu jar, slniečko a homeoffice či sedenie v práci sa snažíme spestriť si pohybom na čerstvom vzduchu alebo v znovuotvorených posilňovniach. Vyplavené endorfíny nám dodávajú dobrú náladu a energiu.

Nezabudnime však na to, že všetky kontaktné plochy môžu byť miestom nákazy. Workoutové ihriská, fitness centrá, kde si ľudia striedajú cvičebné náradie, pomôcky a stroje, sú háklivejšie na kontamináciu.

Boxerské rukavice, žinenky, tatami a dezinfekcia

“Roky používame SANOSIL na dezinfekciu športových potrieb, ako sú boxerské rukavice, chrániče rôzneho druhu, žinenky, tatami. Zbaví stopercentne vecí zápachu, dezinfikuje, človek má s ním pocit čistoty a zo zdravotného hľadiska pocit bezpečného používania. Na základe dlhoročných pozitívnych skúseností môžeme SANOSIL len vrelo odporúčať," hovorí Vladimír Dzurenda, riaditeľ spoločnosti Katsudo, ktorá už 31 rokov prináša na slovenský trh potreby pre bojové umenia a úpolové športy.

Za posledné dva roky sa dezinfekcia stala súčasťou našich životov. Dnes je už pre nás rutinou, používame ju automaticky, ako keď sa natierame opaľovacím krémom, aby sme sa chránili pred slnkom. Pri dezinfekcii však ide o viac ako o nepríjemné sčervenanie sa pokožky.

Okrem koronavírusu na nás totiž číhajú aj iné mikroorganizmy, baktérie a plesne, ktoré dokážu znepríjemňovať život. Účinnosť dezinfekcie a jej bezpečnosť je zásadná vec a mala by byť potvrdená rešpektovanou a nezávislou inštitúciou, aby každodenné používanie nespôsobovalo kožné problémy, dýchacie ťažkosti či nebodaj vážnejšie ohrozenie zdravia. Látkam obsiahnutým v prípravkoch by sme mali venovať náležitú pozornosť, ako keď si čítame zloženie potravín, ktoré kupujeme.

Športové potreby a zápach

O baktériách treba rozmýšľať aj inde, než vo fitnesscentrách. Taška so športovými potrebami zabudnutá v aute, no komu sa to nestalo? Nepríjemný zápach od potu v športovom oblečení alebo v často používaných teniskách či inej obuvi, indikuje premnožené baktérie. V teple a vlhku produkujú plyn a ten spôsobuje zápach.

Sanosil SPORT je riešením pre dezinfekciu oblečenia, obuvi, všetkých pomôcok vrátane tých s koženým povrchom - od rukavíc až po jazdecké či golfové potreby. Povrch ostáva ošetrený, vydezinfikovaný, ale účinné látky nepoškodzujú a nevysušujú ošetrované plochy.  Stačí pár strekov Sanosilu SPORT do topánok či na oblečenie a baktérie sa účinne likvidujú. 

Podľa koncentrácie dezinfekcie Sanosil likvidujú mikroorganizmy, s koronavírusom si poradí do 30 sekúnd.