Kto vyhral finále Superstar už určite viete. Mladá slovenská speváčka Barbora Piešová bola neprehliadnuteľná pre svoj talent, zmysel pre humor a nadhľad už od castingov. Zrejme už viete aj to, že nedeľňajšie finále speváckej súťaže malo rekordnú sledovanosť. Pozrelo si ho 678-tisíc divákov, čo je najviac od roku 2015. 

Za zmienku však stojí aj iná historická udalosť, ktorú sme sledovali v priamom prenose. Jedna z porotkýň Monika Bagárová nemohla byť na finále osobne. Iba štyri dni predtým porodila cisárskym rezom dcérku Rumiu a z nemocnice domov sa vrátila v deň, keď sme sa mali dozvedieť, kto vyhrá Superstar 2020.

Monika Bagárová po pôrode online

Monika Bagárová do poroty zasadla, ale online. V priamom prenose hodnotila spevácke výkony a občas si odskočila, aby nadojčila dcérku. Malú strážila babička a otec. A Monika Bagárová mohla pracovať, ale aj byť doma s malou.  

Pri rekordnej sledovanosti sa tak do éteru dostala dôležitá správa pre všetky mamy a firmy o tom, že zladiť prácu a rodinu sa dá vždy, keď to budú chcieť obe strany. Po korone si viac ako pred ňou dokážeme predstaviť nový spôsob komunikácie, ktorý budú môcť práve mamy na materskej a firmy, ktoré ich zamestnávajú, využiť. Byť online je krok dopredu ako zvládnuť rodinu i prácu.

Samozrejme, že je to náročné a nie je to spôsob ako pracovať naplno. Nedá sa to ani v každom odvetví. Je to však možnosť, ako ženám pomôcť nevypadnúť počas materskej a rodičovskej dovolenky z pracovného procesu. Môžu sa pripojiť na porady a ostať informované, čo sa vo firme deje. Môžu sa zúčastniť na večerných zasadnutiach, ísť na dozornú radu, aj keď potrebujú dojčiť alebo byť doma s malými deťmi. Ocenia to nielen počas materskej a rodičovskej, ale hlavne po jej skončení.

Pre firmy je napokon finančne výhodnejšie počkať na skúsenú pracovníčku, než zaúčať novú pracovnú silu, ktorá sa nemusí osvedčiť. 

Leoš Mareš: Sci-fi?

Leoš Mareš s humorom sebe vlastným počas finále Superstar povedal: “Ja si nemôžem odpustiť reakciu. Ja si pripadám , ako je tu Monika s nami na obrazovke, ako v nejakom sci-fi,” komentoval čerstvú mamičku.

Verím, že mám, ktoré budú môcť popri materstve robiť to, v čom sú dobré, bude pribúdať. A prestane to byť sci-fi. Nielen pre Leoša Mareša.