Obľúbený chlieb vo vajci. Jednoduchý recept pre všetkých z dielne kuchyne portálu Ženy v meste. Nech sa páči.

Obľúbený chlieb vo vajci - fotorecept kliknite

Chlieb vo vajci. Veľmi chutný, pritom jednoduchý. Zvýšil vám chlieb alebo pečivo? Pripravte si ho upečený vo vajci. Je to naozaj pochúťka. Obložte si ho nastrúhaným syrom, šunkou, zeleninou.

Môžete si ho pripraviť aj nasladko, to je náš overený tip na záver. Takto pripravený chlebík zachutí predovšetkým deťom.

Obľúbený chlieb vo vajíčku. Poviete si, čo je to za recept? Obaliť chlieb vo vajci? Kuchyňa portálu Ženy v meste myslí na všetkých. Denne si všímame, že tie najjednoduchšie recepty sa tešia veľkej obľube.

Práve začiatočníci vedia oceniť podrobné fotorecepty. Nech sa páči. Jednoduchý recept pre všetkých na obľúbený chlieb vo vajci.

Pripravili sme pre vás avokádo a vajíčko, ideálne duo na raňajky či večeru

 

Najlepší chlieb vo vajci, chutný a chrumkavý

 • Čas prípravy: 5 minút
 • Čas pečenia: 10 minút
 • Počet porcíí: 2

 

 

Obľúbený chlieb vo vajci - ingrediencie

 • 4 krajce chleba
 • 2 ks vajce
 • na opekanie: olej podľa potreby
 • na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie, 1 strúčik prelisovaného cesnaku (nemusí byť) 

 

 

Obľúbený chieb vo vajci. Foto - Nela

 

Obľúbený chlieb vo vajci - postup receptu 

 1. Chlieb nakrájame na tenšie krajce. Na jednu osobu počítame približne dva väčšie krajce. Vajcia dôkladne rozšľaháme. Okoreníme podľa vlastnej chuti (soľ, mleté čierne, korenie, prelisovaný cesnak).
 2. Ak si chceme obľúbený chlieb vo vajci pripraviť nasladko, vajcia nesolíme, ani nekoreníme. Každý kus chleba obalíme z oboch strán v rozšľahaných vajciach. Na opekanie zvolíme kvalitnú panvicu.
 3. Na panvicu nalejeme olej, ak chceme chlebík chumkavý, je potrebné dať viac oleja. Chlieb musí plávať. Opečieme z každej strany do zlatista. Po upečení položíme na papierový obrúsok odkvapkať.
 4. Opečený chlebík vo vajci môžeme obložiť strúhaným syrom, šunkou, obľúbenou zeleninou. Výborne chutí aj tak čistý, bez všetkého. Máme radšej sladšie raňajky? Nech sa páči, ponúkame skvelý tip.

Tip na záver: Chlebík vo vajci nasladko? Určite vyskúšajte. Opečený chlebík potrieme jahodovým alebo marhuľovým džemom, slivkovým lekvárom. Do vajíčka však nepridávame žiadne korenie, ani soľ. Je to neskutočná dobrota mojej mamky. Odporúčam.

Dobrú chuť.

Recept pre začiatočníkov pečené zemiaky v rúre na papieri