Svet šalie. Meghan a Harry sa rozhodli vziať svoj život do vlastných rúk. A mnohí ich za to odsudzujú. Vraj ako to len mohli urobiť. No čo je na tom nepochopiteľné? Urobili predsa len to, čo robia všetci mladí ľudia, keď si založia rodinu – odtrhnú sa od rodičov a chcú žiť podľa seba... Meghan to od začiatku nemala ľahké. Už len tým, že ulovila princa. Jej smola, že žil v Británii, ktorá je známa najútočnejším a najdrsnejším bulvárom. Bulvárom, ktorému nič nie je sväté a ktorý sa neštíti ničoho. Bulvárom, pre ktorý bola ľahkým cieľom.

Nebola totiž neskúseným naivným dievčatkom s cudne klipkajúcimi očami. Meghan bola rozvedenou ženou, ktorá pred svadbou na verejnosti vždy úprimne a bez hanby prezentovala svoje názory, mala za sebou rôzne vzťahy aj rôzne úlohy v hereckej brandži. Bola cudzinka a ešte k tomu tmavej pleti. Urobiť z nej beštiu bolo lákavé. A uveriť, že je beštia, nebolo ťažké. Ale naozaj ňou bola?

Meghan a Harry našli únik

Všetky ženy, ktoré sa vydali za cudzinca a odišli žiť do cudzej krajiny, svorne potvrdia, že to na začiatku bolo nesmierne ťažké (a pre mnohé je to nesmierne ťažké po celý život). Ocitnúť sa sama bez rodiny a priateľov v úplne novom prostredí, kde platia iné pravidlá, je obrovská záťaž na psychiku. Zvlášť, keď už žena nemá dvadsať, mala inde už naplno rozbehnutý život a kariéru.

Prácu, ktorú si možno vysnívala už od detstva a tvrdo makala na tom, aby v nej uspela. A teraz si k tomu všetkému ešte predstavte absolútnu stratu súkromia a kontrolu médií. Áno, spomeňte si na deň, keď sa vám nechcelo umyť si hlavu, trápila vás „depka“ a len tak bez mejkapu, v domácom oblečení, ste vybehli ku kamoške o pár blokov ďalej na pokec a pohár vína. Chceli by ste, aby sa fotky z toho dňa objavili na titulke všetkých médií? Sotva.

 

Meghan Markle dnes, aktuálne o vojvodkyni Meghan a princovi Harrym

 

Reči o tom, že dobre vedela, do čoho šla, tu neobstoja. Ono je to podobné asi ako s materstvom. Tiež viete, že budete musieť k novorodencovi vstávať každé dve hodiny, že sa budete triasť o jeho zdravie, že budete nejaký čas zavretá medzi štyrmi stenami, a budete riešiť len „kakať-papať“, no aj tak skutočne zistíte, čo to znamená a aký to má vplyv na váš život až v okamihu, keď v tom už stojíte rovnými nohami a niet kam ujsť. Meghan však únikovú cestu našla. Možno len na chvíľu, ale zjavne ju potrebuje. A nielen ona. Jej manžel sa rozhodol ísť spolu s ňou. Zrejme nie je nesvojprávny, aby nevedel, čo robí. Aj keď sa ho médiá neraz snažia prezentovať ako zmanipulovaného zamilovaného chudáčika, ktorý tú „beštiu“ poslúcha na slovo. No pravda asi nebude čierno-biela.

Meghan a Harry chcú svoj život

Domáci podľa médií zúria, no nakoniec by sa mohli aj tešiť. Mimochodom, švédska kráľovská rodina minulý rok odobrala kráľovský titul niektorým svojim vnúčatám, aby tak zoštíhlila kráľovský dvor a daňoví poplatníci nemuseli platiť v budúcnosti apanáž toľkým ľuďom. Tieto deti tým oslobodila aj od oficiálnych povinností. Harry je tiež kráľovské vnúča. Akurát, že sa od kráľovského dvora, oficiálnych povinností a apanáže „oslobodil“ sám.

V každej rodine sa to rôzne melie. Aj medzi súrodencami, aj medzi švagrinami či švagrami. A v mnohých rodinách je bežné, že starí rodičia či rodičia nalinkujú svojim deťom život, no ony sa trhnú. Padajú výčitky, padajú slzy. Normálka. Preto ak ani my nežijeme pri svojich rodičoch a starých rodičoch a nerobíme to, čo nám vybrali naši predkovia a čo od nás očakáva verejnosť, tak nesúďme.

Mať všetky tie paláce, prachy a diamantovú tiaru by mohlo byť skvelé. Ale naozaj by ste chceli pre seba a svoje deti aj to ostatné?