Skvelé linecké koláčiky pre deti s marhuľovou, alebo jahodovou nátierkou. Vyskúšajte skvelý recept z kuchyne portálu Ženy v meste, ktorým do súťaže s ingrediancami spoločnosti Billa prispela naša čitateľka.

Plnené linecké koláčiky

Linecké koláčiky neodmysliteľne patria ku klasickým Vianociam na Slovensku a rovnako aj tieto koláčiky patria deťom. Určite nielen pri ich konzumácií, ale aj pri ich výrobe.

Čitateľka portálu Ženy v meste Katarína Smržová má recept tak obľúbený, že sa ho rozhodla poslať aj do našej vianočnej súťaže s ingredianciami značky Billa.

Nám sa tak veľmi zapáčil, že sme sa recept rozhodli publikovať a podeliť sa oň tak aj s vami, našimi čitateľkami a čitateľmi. Katarína v našej súťaže s týmto receptom zvíťazila, tak veríme, že sa bude páčiť aj vám. Dobrú chuť. Tu je aj starý recept na linecké cesto. Tu zase náš recept na maslové linecké cesto.

Vyskúšajte aj recept na najlepšie tradičné linecké koláčiky

 

 

Mäkké linecké kolieska- ingrediencie

Cesto:

  • 375 g hladkej múky
  • 250 g masla
  • 125 g práškového cukru
  • 1 balíček vanilínového cukru
  • 1 vajce 1/2 balíčka prášku do pečiva

Plnka: marhuľová nátierka značky Billa, jahodová nátierka značky Billa

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Skvelé linecké koláčiky pre deti. Foto - Katarína Smržová

 

Postup receptu na mäkké linecké kolieska

  1. Maslo, cukor, múku premiešame s kypriacim práškom, vanilínový cukor a vajce spracujeme na hladké cesto. Cesto odložíme na 1/2 hodiny do chladničky stuhnúť.
  2. Vychladnúté cesto rozvaľkáme na doske na hrúbku asi 3 mm a vykrajujeme rôzne tvary podľa formičiek..srdiečka, hviezdičky. Nechajte sa deti zahrať. 😍
  3. Vykrojené koláčiky ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečieme vo vyhriatej rúre asi 10-12 min., pri teplote 180 °C. Hneď po upečení zoberieme koláčiky z plechu a dáme vychladnúť.
  4. Po vychladnutí celé zlepujeme marhuľovou, alebo jahodovou nátierkou značky Billa. Môžme na záver koláčiky posypať práškovým cukrom a podávať.

Dobrú chuť.  A tu je zase náš recept na rýchle linecké cesto. Vyskúšajte aj recept na najjemnejšie vanilkové rožky