Skvelé linecké koláčiky pre deti s marhuľovou, alebo jahodovou nátierkou. Vyskúšajte skvelý recept z kuchyne portálu Ženy v meste, ktorým do súťaže s ingrediancami spoločnosti Billa prispela naša čitateľka.

Plnené linecké koláčiky

Linecké koláčiky neodmysliteľne patria ku klasickým Vianociam na Slovensku a rovnako aj tieto koláčiky patria deťom. Určite nielen pri ich konzumácií, ale aj pri ich výrobe.

Čitateľka portálu Ženy v meste Katarína Smržová má recept tak obľúbený, že sa ho rozhodla poslať aj do našej vianočnej súťaže s ingredianciami značky Billa.

Nám sa tak veľmi zapáčil, že sme sa recept rozhodli publikovať a podeliť sa oň tak aj s vami, našimi čitateľkami a čitateľmi. Katarína v našej súťaže s týmto receptom zvíťazila, tak veríme, že sa bude páčiť aj vám. Dobrú chuť. 😍

Vyskúšajte aj recept na najlepšie tradičné linecké koláčiky

 

 

Mäkké linecké kolieska- ingrediencie

Cesto:

  • 375 g hladkej múky
  • 250 g masla
  • 125 g práškového cukru
  • 1 balíček vanilínového cukru
  • 1 vajce 1/2 balíčka prášku do pečiva

Plnka: marhuľová nátierka značky Billa, jahodová nátierka značky Billa

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Skvelé linecké koláčiky pre deti. Foto - Katarína Smržová

 

Postup receptu na mäkké linecké kolieska

  1. Maslo, cukor, múku premiešame s kypriacim práškom, vanilínový cukor a vajce spracujeme na hladké cesto. Cesto odložíme na 1/2 hodiny do chladničky stuhnúť.
  2. Vychladnúté cesto rozvaľkáme na doske na hrúbku asi 3 mm a vykrajujeme rôzne tvary podľa formičiek..srdiečka, hviezdičky. Nechajte sa deti zahrať. 😍
  3. Vykrojené koláčiky ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečieme vo vyhriatej rúre asi 10-12 min., pri teplote 180 °C. Hneď po upečení zoberieme koláčiky z plechu a dáme vychladnúť.
  4. Po vychladnutí celé zlepujeme marhuľovou, alebo jahodovou nátierkou značky Billa. Môžme na záver koláčiky posypať práškovým cukrom a podávať.

Dobrú chuť. 

Vyskúšajte aj recept na najjemnejšie vanilkové rožky