Vezmite seba aj svoju lásku do oblakov a užívajte si svet z vtáčej perspektívy. Let balónom, ktorý môžete svojej polovičke dopriať ako vianočný darček, väčšinou prebieha pri východe slnka kým je príroda neuveriteľne tichučká a vychádzajúce lúče vykresľujú tie najkrajšie výhľady. Pripojte k tomu pohárik sektu po pristátí a dokonalý romantický zážitok je na svete. Zistite, či sa bude hodiť aj pre vás dvoch. 

Premýšľate nad tým, ako by ste na Vianoce spravili radosť svojmu milovanému, ktorý má rovnako ako romantiku rád aj trochu vzrušenia? Objednajte si spoločne vyhliadkový let balónom

Okrem ikonických pohľadov na krajinu vás čaká prvotriedna starostlivosť profesionálnych pilotov, romantické ticho a na konci aj bohatá porcia zábavy. Lety balónom si môžete zakúpiť napríklad v najobľúbenejšej zážitkovej agentúre Adrop.sk už od 159 eur.    

Hromadné aj súkromné lety nad Slovenskom i Českom

Let balónom patrí medzi jednoducho dostupné zážitky, pretože sa lieta takmer v každom kraji na Slovensku aj u našich českých susedov. Preletieť sa môžete balónom, do ktorého sa zmestí 4 až 16 ľudí alebo si môžete dopriať súkromný let podľa vašich preferencií a dohody s pilotom. Prezriete si krásnu panorámu Slovenska, v tichu a pokoji si užijete voľnosť v oblakoch a navyše zažijete nevšedný pocit z lietania.  Pri bežných podmienkach sa lieta väčšinou od marca do októbra a hlavne v priaznivom počasí.

Zimné vyhliadkové lety

Ak ste “mrazivé povahy”, neváhajte a naskočte si spoločne do balónu aj v zimných obdobiach. Zimné lety si môžete vychutnávať od novembra až do februára či marca, takže budete mať istotu krásne zasneženej panorámy. Vôbec sa pritom nemusíte báť, že by ste tam hore od samej zimy zmrzli. 

Poletíte totiž asi vo výške 300 metrov, pričom na každých 100 výškových metrov teplota klesá len približne o 0,7 °C. Pokiaľ sa teda oblečiete primerane počasiu na zemi a zvolíte pevnú nepremokavú obuv, romantický let zvládnete so všetkým pohodlím. 

Zasnežené výhľady budú stáť naozaj za to! Veď si len predstavte prelet nad majestátnymi tatranskými končiarmi a lesmi pokrytými snehovou pokrievkou. Neďaleko od Popradu a navyše v absolútnom tichu a pokoji. Rovnako sa môžete rozplývať aj pri zimnom lete balónom nad údolím rakúskych Álp s výhľadmi na rozsiahle jazerá, nekonečnú hornatinu či na slnkom zaliate dedinky. 

Ako let balónom prebieha

Skorý budíček alebo západ slnka

Balónové lety sa veľmi často organizujú pri východe slnka alebo pri jeho západe. Nejde pritom len o magicky nízke slnečné lúče vytvárajúce krásne tiene. Termické prúdenie je v týchto denných dobách najpokojnejšie, a tak nič nebráni pokojnému letu unášanému vetrom. 

Jednu a pol až dve hodiny v oblakoch

Váš let balónom bude po nasadnutí do koša a naplnení balónu horúcim vzduchom trvať spravidla 1 a pol až 2 hodinky. Poletíte vo výške asi 50 až 300 metrov a od miesta vzletu sa presuniete zhruba o 15 až 20 km

Po pristátí ešte kopa zábavy

Pristátím sa váš let však ani zďaleka nekončí. Čaká vás totiž ešte legendárny a obľúbený krst 4 živlami s prípitkom. Už naveky vekov tak budete patriť do oficiálnej vzduchoplaveckej rodiny. Dôkazom toho bude aj certifikát o tom, že ste sa stali barónmi. 

Už veríte tomu, že let balónom sa môže stať ideálnym vianočným darčekom pre vašich milovaných? Ak áno, nájdite si svoj poukaz na stránkach Adrop.sk a užite si chvíľky plné emócií, na ktoré sa len tak ľahko nezabúda.