Mnohé, hlavne menšie, vianočné trhy na Slovensku trvajú len do Vianoce. Prinášame vám prehľad tých, ktoré fungujú aj po vianočných sviatkoch. Niektoré otvorili svoje stánky druhý deň vianočný (26.12.2023), iné otvoria v stredu 27.12.2023  

Dnes (27.12) znovu otvoria stánky na Hlavnom námestí v Bratislave. Vyhľadávané vianočné trhy v centre Bratislavy po vianočných sviatkoch opäť otvoria. Hlavný vianočný trh na Hlavnom námestí sa otvorí v stredu (27. 12.).

Vianočné trhy v Bratislave

Spolu so Staromestským vianočným trhom na Hviezdoslavovom námestí, ktorý funguje už do utorka (26. 12.), ponúkne návštevníkom približne polovicu stánkov na oboch námestiach.

Vianočné trhy budú fungovať až do Silvestra, keď budú otvorené do 2.00 h do rána. Pre TASR to uviedla Barbora Lehocká z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

Z výsledkov online ankety vyplýva, že väčšina ľudí Hlavný vianočný trh navštevuje opakovane. Láka ich atmosféra, stretnutia s blízkymi či ponuka jedál a nápojov. Najviac ich prichádza v dňoch od piatka do nedele, najsilnejším návštevníckym dňom je sobota.

Vianočné trhy v Košiciach

Druhý sviatok vianočný otvorili aj trhy na Hlavnej ulici v Košiciach, ktoré opäť ponúkajú varené vínko a tradičné pochútky spolu s pôsobivým osvetlením a programom. Nájdete ich na pešej zóne na Hlavnej ulici od Immaculaty smerom k OD Urban. Otvorené budú až do Silvestra 31.12. 2023 v čase od 10:00 do 22:00 hod.

Atraktívny program na vianočných trhoch v Košiciach.   Foto - autorka 

Vianočné trhy v Žiline a v Nitre

Vianočné trhy v Žiline budú po vianočných sviatkoch otvorené len čiastočne. Stánky na Námestí Andreja Hlinku a Mariánskom námestí budú otvorené dobrovoľné. Určite nájdete ponuku tradičných slovenských jedál, remeselných výrobkov a zaujímavého programu. Vianočné trhy v Nitre fungujú do 31. decembra, stánky s dobrotami nájdete na Svätoplukovom námestí v Nitre.

Ak máte viac času, návštiviť môžete aj vychýrené vianočné trhy za hranicami - vo Viedni, či v Budapešti, ktoré fungujú až 1. januára 2024.