Slovenská speváčka Dominika Jurena, známa ako Dominika Stará zo Superstar, sa nechala zaočkovať proti Covidu-19. Dominika v auguste oznámila, že je tehotná a čaká svoje prvé dieťa.

Očkovanie a tehotenstvo

“Ja som bola rozhodnutá očkovať sa už pred tehotenstvom. Ako deti sme sa každoročne očkovali proti chrípke, mám v sebe aj rôzne nepovinné očkovania a preto som očkovanie proti covidu považovala za niečo úplne normálne a prirodzené,” napísala na sociálnej sieti.

Prečítajte si

Tehotné a dojčiacie ženy: Očkovať sa proti COVID-u alebo nie?

Potom, čo jej písali viaceré mamičky, aby sa poradili, či sa majú dať zaočkovať, napísala Dominika obsiahlejší status. „Očkovanie je každého slobodné rozhodnutie. Nedelím ľudí na takých a onakých, rešpektujem každého slobodnú vôľu. Jediné, čo nedávam, sú nezodpovední ľudia a antivaxeri šíriaci bludy. To je asi jediné, čo mi vyslovene vadí. Inak rešpektujem každého iný uhol pohľadu, strach z neznámeho, zdravotné problémy...” napísala Dominika, ktorá sama aktívne pomáhala počas pandémie a celoplošnom testovaní ľudí.

Nenávistné reakcií ľudí na očkovanie

Potom, čo otehotnela, si zbierala o očkovaní informácie. “V rodine mám kopu lekárov, tí tiež rozhodili siete, aby sme mali o očkovaní tehotných žien čo najviac relevantných info. Každý jeden lekár/vedec, s ktorým som sa rozprávala, mi očkovanie odporúčil,” napísala s tým, že rozhodujúca bola pre ňu jej gynekologička, ktorá zareagovala veľmi pozitívne. “Odporúčila mi nečakať a dať sa očkovať, keďze 1.trimester som už mala za sebou,” dodala Dominika.

Už vopred poprosila ľudí, aby si negatívne komentáre k jej statusu o očkovaní nechali pre seba. Aj tak ju zaskočilo, koľko nenávistných reakcií dostala. “To, s čím sa stretávam posledné dni - to vám tu asi nemusím opisovať. Od priania smrti mne aj môjmu dieťaťu, cez fotky detských truhličiek (áno, niekto si dal tú námahu a poslal mi aj takéto foto) až po správy typu “nezodpovedná špina alo ty nemá právo byť matkou”. Rozum sa mi zastavoval, koľko nenávisti je v nás ľuďoch,” napísala s tým, že sú to ľudia, ktorí ju nepoznajú a nahnevali ich iba jej názory.

“Čo ma však zarazilo najviac? Že mi to dokázali písať ženy. Mnohé z nich boli isto aj matkami - aspoň podľa fotiek,” dodala speváčka Dominika Jurena.

Dominika Stará a Superstar

Dominika Stará sa ako 16-ročná umiestnila v prvom ročníku speváckej súťaže Česko-Slovenská SuperStar (2009) na treťom mieste a dostala sa tak zo ženských speváčok najvyššie. Študovala manažment v Bratislave, nahrala niekoľko pesničiek v Spojených štátoch, stále sa venuje hudbe. Otvorene hovorí o tom, že je silno veriaca. Je tiež sympatizantkou hnutia OĽANO, Igor Matovič ju ešte ako nový premiér spomenul medzi kandidátkami na hovorkyňu, čo Dominika Stará odmietla.       

V máji sa vydala za priateľa Michala, s ktorým mali prvú svadbu už v januári, pre pandémiu len vo veľmi obmedzenom počte. Preto si ju v máji zopakovali.