Slovenská speváčka Dominika Jurena, známa ako Dominika Stará zo Superstar, sa nechala zaočkovať proti Covidu-19. Dominika v auguste oznámila, že je tehotná a čaká svoje prvé dieťa.

Očkovanie a tehotenstvo

“Ja som bola rozhodnutá očkovať sa už pred tehotenstvom. Ako deti sme sa každoročne očkovali proti chrípke, mám v sebe aj rôzne nepovinné očkovania a preto som očkovanie proti covidu považovala za niečo úplne normálne a prirodzené,” napísala na sociálnej sieti.

Potom, čo jej písali viaceré mamičky, aby sa poradili, či sa majú dať zaočkovať, napísala Dominika obsiahlejší status. „Očkovanie je každého slobodné rozhodnutie. Nedelím ľudí na takých a onakých, rešpektujem každého slobodnú vôľu. Jediné, čo nedávam, sú nezodpovední ľudia a antivaxeri šíriaci bludy. To je asi jediné, čo mi vyslovene vadí. Inak rešpektujem každého iný uhol pohľadu, strach z neznámeho, zdravotné problémy...” napísala Dominika, ktorá sama aktívne pomáhala počas pandémie a celoplošnom testovaní ľudí.

Nenávistné reakcií ľudí na očkovanie

Potom, čo otehotnela, si zbierala o očkovaní informácie. “V rodine mám kopu lekárov, tí tiež rozhodili siete, aby sme mali o očkovaní tehotných žien čo najviac relevantných info. Každý jeden lekár/vedec, s ktorým som sa rozprávala, mi očkovanie odporúčil,” napísala s tým, že rozhodujúca bola pre ňu jej gynekologička, ktorá zareagovala veľmi pozitívne. “Odporúčila mi nečakať a dať sa očkovať, keďze 1.trimester som už mala za sebou,” dodala Dominika.

Už vopred poprosila ľudí, aby si negatívne komentáre k jej statusu o očkovaní nechali pre seba. Aj tak ju zaskočilo, koľko nenávistných reakcií dostala. “To, s čím sa stretávam posledné dni - to vám tu asi nemusím opisovať. Od priania smrti mne aj môjmu dieťaťu, cez fotky detských truhličiek (áno, niekto si dal tú námahu a poslal mi aj takéto foto) až po správy typu “nezodpovedná špina alo ty nemá právo byť matkou”. Rozum sa mi zastavoval, koľko nenávisti je v nás ľuďoch,” napísala s tým, že sú to ľudia, ktorí ju nepoznajú a nahnevali ich iba jej názory.

“Čo ma však zarazilo najviac? Že mi to dokázali písať ženy. Mnohé z nich boli isto aj matkami - aspoň podľa fotiek,” dodala speváčka Dominika Jurena.

Dominika Stará a Superstar

Dominika Stará sa ako 16-ročná umiestnila v prvom ročníku speváckej súťaže Česko-Slovenská SuperStar (2009) na treťom mieste a dostala sa tak zo ženských speváčok najvyššie. Študovala manažment v Bratislave, nahrala niekoľko pesničiek v Spojených štátoch, stále sa venuje hudbe. Otvorene hovorí o tom, že je silno veriaca. Je tiež sympatizantkou hnutia OĽANO, Igor Matovič ju ešte ako nový premiér spomenul medzi kandidátkami na hovorkyňu, čo Dominika Stará odmietla.       

V máji sa vydala za priateľa Michala, s ktorým mali prvú svadbu už v januári, pre pandémiu len vo veľmi obmedzenom počte. Preto si ju v máji zopakovali.