Za parfumovanú vodu môžeme poďakovať Francúzovi Pierrovi Francoisovi Pascalovi Guerlainovi. Po získaní vzdelania v Anglicku sa mladý chemik vrátil do Paríža a v roku 1828 otvoril svoju lekáreň. Obchod mal dobrý príjem, ale Guerlain chcel vytvoriť niečo neobvyklé.

V suteréne obchodu si vybavil laboratórium a začal vyrábať parfumy zmiešané v určitom pomere s destilovanou vodou, alkoholom, prírodnými éterickými olejmi a rôznymi farbivami. Výsledkom jeho práce boli vynikajúce kvetinové aranžmány. Fľašu takýchto parfumov si však mohli kúpiť iba predstavitelia aristokracie, pretože cena éterických olejov bola dosť vysoká.

 ktorá sa skladá z niekoľkých zložiek, sa stala skutočnou senzáciou a čoskoro sa všetky kráľovské domy Európy stali pravidelnými zákazníkmi Guerlaina. Po smrti zakladateľa, viedli rodinný podnik jeho synovia. Jeden z nich, Emé Guerlain, mal nápad rozdeliť zloženie parfumérnej vody na primárnu, strednú a základnú. Výsledkom je, že každá vôňa sa stala sofistikovanou a mnohotvárnou.

Parfumovaná voda - nové zloženie

Na konci prvého desaťročia minulého storočia syntetické arómy takmer úplne nahradili výťažky prírodných éterických olejov z parfumov. To umožnilo znížiť výrobné náklady a cenu. Takmer až do 30. rokov boli najpopulárnejšie vône nasýtené arómami, ktoré prinášali jarné vône určitých farieb (konvalinka, fialová) alebo orientálnych korení a rastlín. Potom sa kompozície stali mäkšími a ľahšími a ich melódie boli doplnené bylinkovou čerstvosťou, tónom ovocia, bobúľ a morskými motívmi.

Foto - makeup.com

V polovici 20. storočia sa už parfumová voda nevytvárala na základe individuálnej objednávky a kozmetické značky začali s priemyselnou výrobou týchto výrobkov. Teraz je jeho zloženie prísne regulované - množstvo metylalkoholu je najmenej 75 percent a podiel aromatických látok sa pohybuje od 11 do 20 percent. Vôňa by mala trvať najmenej 3-5 hodín.

Vzhľadom na špeciálne nasýtenie parfumérnej vody stylisti odporúčajú používať ju pri slávnostných príležitostiach. Ak chcete použiť podobné kompozície na vytvorenie denného vzhľadu, je potrebné použiť ich minimálne množstvo. Aróma sa rozprašuje do vzduchu nad hlavou (rozprašuje sa od vás). Ľahšie kompozície sa môžu aplikovať na pokožku dekoltu a krku.

Parfumovaná voda je príjemný darček

V internetovom obchode Makeup sme zhromaždili vynikajúcu kolekciu parfumovanej vody od známych značiek. Rôzne kompozície umiestnené v elegantných fľašiach budú úžasným darčekom pre teba alebo pre milovaného človeka. Každá vôňa je uvedená v podrobnom popise. Môžete sa tiež zoznámiť s názormi iných kupujúcich, ak si prečítate recenzie.